Onko kukaan saanu päätöstä Easymoneystä?
Ite hain, muttei oo kuulunu mitään.
Ite hain, muttei oo kuulunu mitään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Selittäkäähän. Miksi ihmiset hakevat lainaa paikoista jotka eivät toimi kunnolla? Katso vaikkapa Elloslainaa (www.ellos.fi), joka on toiminut hyvin ja menestyksekkäästi jo pitkän matkaa tai Hetilainaa (www.hetilainaa.fi)jonka palvelua on täälläkin kehuttu nopeaksi ja asialliseksi.
Miksi ihmeessä turvautua siis johonkin ihmeelliseen easymoneyyn???
Tuohon haluaisin minäkin kuulla vastauksen. Mistä johtuu että alalla jo paikkansa vakiinnuttaneet yhtiöt (ellos, hetilainaa, gemoney, yms) eivät riitä ihmisille?
Miksi aina kun uusi tekstiviestilaina avautuu siitä tehdään tällä palstalla uutinen ja asiasta riemuitaan?
Onko vastaus molempiin kysymyksiin se, että ihmiset ovat jo velkaa kaikkiin vanhoihin paikkoihin tai eivät saa lainaa suurimmilta yhtiöiltä pienten tulojensa, ikänsä, yms takia. Jos asia on näin, mitä tämä kertoo tekstiviestilainayhtiöiden asiakaskunnasta?
On varmaan hienoa käydä viisastelemassa ja taivastelemassa pers'aukisten (syystä tai toisesta) ahdinkoa ja ratkaisuja, kun itse on varoissaan. Vastaanpa aloittajan kysymykseen, että minä minä myös hain lainaa Easymoneylta mutta ei kuulu juuta eikä jaata asiaan sieltä suunnalta, vaikka hakemuksen lähettämisestä on jo 2 viikkoa. Tarkoittaa varmaan sitä, että ei kuulukaan. Olisi tosiaan hienoa tietää, onko KUKAAN saanut lainaa ko. paikasta vai mitä ne hakemuksilla tekevät.