Paljo peli?

Mennäänkö tänään Natoon vai ei?
4322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

61% kannattaa EUn yhteistä puolustuspolitiikkaa.

Äänestä
  • eipä siitä natosta ole mittään illoo kenellekkään! kunhan isottelloo, mut apua ei kriisiaikanna tipu jäsenmaille, vaik niin onpi sopinneet! turvallisuustakkuut onpi valahetta vuon!

    Äänestä

uskalletaan mennä natoon, kun moskovan mies sanoo "kyllä". Muuten nää pölvästit kiertää natoa kuin kissa kuumaa puuroa: mieli tekis kauheasti, mutta kun ei uskalla....

Äänestä
  • He pelkäävät, että kun NATO:lle kumarretaan, niin samalla Neuvostoliitolle pyllistetään.

    Todellisuudessa Venäjän tärkeimmät kauppakumppanit Euroopassa on NATO-maat Ranska ja Saksa.

    Venäjä tekee tiivistä yhteistyötä NATO:n ja NATO-maiden kanssa. Ei se NATO ole Venäjälle mikään mörkö. Venäjän ja NATO:n suhteista voi lukea Puolustusministeriön kotisivuilta:

    http://www.defmin.fi/?s=99

    En tiedä miten puolueetonta tietoa Puolustusministeriö antaa, mutta luulen sen kuitenkin sellaista olevan.

    Jotkut väittävät täällä annettavan tiedon olevan virheellistä! ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viides käsky kirjoitti:

Mennäänkö tänään Natoon vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu