Maa2

Muistaako joku TV2:lla esitettyä sci-fi sarjaa Maa2? Se olis kiva saada uudestaan kierrokselle kun en älynny alkaa katella sitä kun vasta kun se oli jo loppumassa ja viimeisiä jaksoja esitettiin.
3286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Karu sarja - tulevaisuus ei ollutkaan nykypäivää parempi, avaruuslentelyt jäivät vähiin ja enimmäkseen kävellä laahustettiin, loppui ankeasti ja kesken. Uusimisen arvoinen sarja.

Äänestä
  • onkin se ja se että koitettiin selviytyä hengissä juuri siinä ympäristössä..sen verran vaan oon sitä jaksoja nähnyt mutta haluaisin nähdä koko sarjan alusta alkaen, kuinka ovat sinne joutuneet ja miksi( onko maa tuhoutunut vai mikä..)

    Äänestä

hirveän kauan ole (muistaakseni esitettiin v. 1996). Hyvä sarja, voitaisiin uusia (paljon huonompiakin uusitaan).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muistaako joku? kirjoitti:

Muistaako joku TV2:lla esitettyä sci-fi sarjaa Maa2? Se olis kiva saada uudestaan kierrokselle kun en älynny alkaa katella sitä kun vasta kun se oli jo loppumassa ja viimeisiä jaksoja esitettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu