Parta-agamaa olen tässä pitkään katsellut ja terraaiota ja varusteita olen ostamassa. Yht'äkkiä kuitenkin mieleeni tupsahti asia jota en ollut ajatellut. Nythän parta-agamat nukkuvat talviunta! Miten ne voivat unenpöpperöisinä tutustua uuteen terraarioonsa, ja minä päästä hyvin hoidossa alkuun? Vaikea myöskin kaupassa valita "seurallinen ja virkeä" lisko, kun kaikki hädintuksin silmiänsä avaavatkaan.
Mihin vuodenaikaan olisi hyvä hankkia lisko?
GTB
1182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eli ei sillä ole periaatteessa mitään väliä mihin vuoden aikaan ostaa, eikä partis poikaset oikein käy talvilevolle. Itse ostin muutama viikko sitten ja hyvin on saanut tutustuttua uuteen kotiinsa.
Vielä tuosta hankinta-ajasta. Kesällähän olisi kaikkein paras ostaa kun on lämmintä jolloin sitä on helppo kuljettaa kun ei tarvitse laittaa mihinkään esim. takinsisään yms.
Käy vain ostamassa vaikka heti kun olet saanut hankittua terrat ym. ;)