mulla on c: asemalla Xp käyttis ja haluaisin laittaa D:lle win2000.onnistuuko ongelmitta?
winXP ja win2000 samassa koneessa
Nimetön
4384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän se onnistuu jos kovalevy todellakin on jo jaettu!! Yleensä tuo D asema tarkottaa CD asemaa.
Mikäli kovalevyä ei ole osioitu, tee se ensiksi. Varaa W2000 tarpeellinen tila ei kuitenkaan puolta koko kovalevystä vaan sopivan tuntuinen osio.
kyseessä on siis kaksi erillistä kovalevyä. E:asemalla on ennestään musiikkia ja elokuvia, eihän windowsin asennus poista näitä vaan ne jäävät myös sinne E: asemaan?
juu todellakin kyseessä ei ole D; kuten sanoit vaan E: tunnuksella varustettu kovalevy.
Eipä taida säilyä tiedostot, vaan asennus jyrää koko osion,
jolle se asennetaan. Jos haluat säilyttää nykyiset tiedostot,
luo E-asemalle uusi osio windowsia varten esim. partition magic:lla.
sieltä kovalevyltä, jos tila loppuu niin se lopettaa asennuksen siihen. Mutta aloitukseen haluaisin sanoa että varmin tapa saada hankaluuksia koneeseen on asentaa sihhen kasi NT-pohjaista Windowsia, kuten esimerkiksi W2000 ja XP!