Turkmenistanin diktaattori, pyhän Ruhnama-kirjan kirjoittaja Saparmurad Nijazov on tänään 21.12. kuollut.
Yksi jumala vähemmän. Kenet valitaan tilalle?
Yksi jumala vähemmän. Kenet valitaan tilalle?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
David Irving.
Robert Matthews. (R.I.P)
David Lane.
Turkmenbashi Saparmurad Nijazov kärsi ihmisenä olemisen vaivat, typerän opposition oikut, ulkomaalaisten typerysten pilkan... Hän kesti sen kaiken meidän takiamme, jotta me saisimme totuuden ja viisauden!
Tutustupa sinäkin Ruhnamaan! Huomaat, että Turkmenbashin viisaus on ikuista ja katoamatonta. Hän kylvi siemenen, josta kasvoi suuri viisauden puutarha. Siinä puutarhassa kohtaat Turkmenbashin elävän hengen, hänen pyhän viisautensa ikuisen loisteen!
Joka muuta väittää, on Uzbekistanin puolesta toimiva sabotööri ja alhainen panettelija!
Kuka puhuu pahaa Saparmurad Niyazovista, hänen kielensä kuvukoon ja ruumis muuttukoon tomuksi.
Tuolleen se kaikki lienee saanut alkunsa. Saga I - The Holyness.
Power!!! more Power!!!
se kirja kertoo tien Jumalan, Kaikkivaltiaan yhteyteen.
Kiitos elävälle Jumalalle, Hänen Pojalleen Jeesukselle Kristukselle sekä Pyhälle Hengelle, aamen :)
Hylkää tuo paholaisen ihmisille lähettämä kirja - en voi kirjoittaa sitä, paholainen viettelee minua, mutta vaikka tuhoudun niin sanon sen - heitä raamattu pois, se on saatanan sikiön tekstiä, joka eksyttää Saparmuradista.
Saparmurad armahda minua. Minä sanoin ääneen saatanan sikiön kirjan nimen.
niin vapaudut noista siteistä, nyt olet vanki!
Kenet Jeesus saa tehdä vapaaksi, hän on todella VAPAA!
Jeesus on herra, hänen päivänsä on jo tiedossa.
Ylösotot alkanevat piispoista ja papeista, että he voivat olla toivottamassa tervetulleeksi loput seurakunnistaan vihreille laitumille, jos kaikuu kohta määmää ja bähähää bähähää kuoro.
Vaan jäipähän kultainen patsas.
Joka kääntyy auringon mukaan.
niin kävi Husseninkin patsaille Irakissa.
jokainen Pyhän Jumalamme loukkaaja tuomitaan loppuiäkseen pakkotöihin suolakaivoksille!!
Hän, Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala , on Henki.Kaikkialla läsnä oleva, kaiken kuuleva ja näkevä, mikään ei Häneltä voi olla salassa.Kaikki on avointa ja paljastettua.
Shekina jumalten äiti ja myöhemmin Jahven puoliso pitää edelleen pintansa jumalien kisoissa. Israelissa naiset palvovat edelleen Shekinahia. Hän on tuleva pitämään uudelleen valtaa Maailmassa.
JEESUS KRISTUS voitti JO 2ooo vuotta sitten ristillä kuoleman ja perkeleen!!Golgata on VOITON paikka!
Hän, Jeesus on herrojen Herra ja kuningaitten Kuningas.Hän elää, HALLELUJAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
jk. JEESUS KRISTUS on Herra!!!
Saparmurad Nijazov on kovempi kundi. Kirjoitti sentään Ruhnaman. Vaihtakaa 2000 vanhat vapahtajat modernimpaan. Nijazovin palvonnassa on tulevaisuus.
Minä päs olen kinpajonkir joitutstai toisem pikuin seed ellinenjum ala.
Puu kottiit se änsäsel kään.
luomia ns. jumalia riittää joka lähtöön. Joten älä huoli-valitse vaan joku, ja menee samaan malliin.