Hyvää Joulua Lapualaaset!

Muutin olosuhteiden pakosta pois Lapualta noin 22 vuotta sitten. Sydämeni jäi tuohon avaraan ja komeitten ihmisten paikkakuntaan.

Varsinkin Joulut muistan suurella kaipauksella.

Hyvää Joulua!
2419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sullekkin! Käyppäs taloos!

Äänestä

Lähdin juuri sieltä ja ainoa mikä harmittaa, on se etten lähtenyt jo aiemmin.... Ne jotka siellä esittävät kaikkein parhaita ihmisiä, taitavat olla niitä kaikkein himmeimpiä...huh huh

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex-Lapua kirjoitti:

Muutin olosuhteiden pakosta pois Lapualta noin 22 vuotta sitten. Sydämeni jäi tuohon avaraan ja komeitten ihmisten paikkakuntaan.

Varsinkin Joulut muistan suurella kaipauksella.

Hyvää Joulua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu