Taas kierteessä!

Taas tuli sitten tossa muutama viikko sitte alotettuu vippi kierre edelliset sain maksettuu kun lainasin ukolta rahaa mutta eipä taida poika toista kertaa kehdata mennä polvillee ja pyytää lainaa..
31083
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pankista 2000e ja jotenkin taas rupesin lainailemaan.

Äänestä
  • Jouduin ottamaan pankista 2500 lainan, jotta sain kaikki vippini maksettua. Avomieheni tuli takaamaan ja kaikki sujuikin ihan hyvin jonkin aikaa. No nyt olen ottanut kaksi vippiä, onneksi laitoin silloin viime vippikierteen loputtua estot moneen paikkaan joten nyt en saakaan kuin kahdesta korkeintaan kolmesta paikasta vippejä. =) Ja nuo nykyiset vipit kyllä saa maksettua, kun olen töissäkin. Ja olen laittanut sähköpostia menemään noihin kahteen firmaan että laittavat estot päälle, ei sitä enää näin joulun jälkeen lainaa tarvi... Täytyypi jättää yks vippipaikka "varalle" jos joskus tulee kusinen tilanne...vaikka saankin palkan kahden viikon välein... Hauskaa Uutta Vuotta kaikille!!!

    Asiasta kolmanteen suosittelen Onnilainaa, se toimii!!!

    Äänestä

  • vip83 kirjoitti:

    Jouduin ottamaan pankista 2500 lainan, jotta sain kaikki vippini maksettua. Avomieheni tuli takaamaan ja kaikki sujuikin ihan hyvin jonkin aikaa. No nyt olen ottanut kaksi vippiä, onneksi laitoin silloin viime vippikierteen loputtua estot moneen paikkaan joten nyt en saakaan kuin kahdesta korkeintaan kolmesta paikasta vippejä. =) Ja nuo nykyiset vipit kyllä saa maksettua, kun olen töissäkin. Ja olen laittanut sähköpostia menemään noihin kahteen firmaan että laittavat estot päälle, ei sitä enää näin joulun jälkeen lainaa tarvi... Täytyypi jättää yks vippipaikka "varalle" jos joskus tulee kusinen tilanne...vaikka saankin palkan kahden viikon välein... Hauskaa Uutta Vuotta kaikille!!!

    Asiasta kolmanteen suosittelen Onnilainaa, se toimii!!!

    ihan olla se normaalien aikuisten ihmisten oman elämän hallinta kohdallaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jouluja! kirjoitti:

Taas tuli sitten tossa muutama viikko sitte alotettuu vippi kierre edelliset sain maksettuu kun lainasin ukolta rahaa mutta eipä taida poika toista kertaa kehdata mennä polvillee ja pyytää lainaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu