runo....

Katse hellä
rakkauden se
sanomaa tuo joulun
tämän..
kuiskauksen
hiljaisen mä kuulen
rakastat sanot mulle
se lahjoista on parhain
sydämmeni sulle luovutin
joulua sinulle toivotan...


Hyvää ja Rauhallista Joulua
1197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuulen maisema
näkymätön
peilimaisema

syli kuin turhuutta
sieluton tyhjyys
hymyilen
miksi

olet siellä jossain
uneni nukkuu sylissäsi
enkä unohda
sanojasi

höh --kopoti toivottaa Hyvää Joulua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7569358 kirjoitti:

Katse hellä
rakkauden se
sanomaa tuo joulun
tämän..
kuiskauksen
hiljaisen mä kuulen
rakastat sanot mulle
se lahjoista on parhain
sydämmeni sulle luovutin
joulua sinulle toivotan...


Hyvää ja Rauhallista Joulua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu