Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Hameet Miehille

Miksi miehille ei ole hameita? Hameet ovat fetissini... Naisten on kiva olla 30 asteen helteessä vilpoinen hame päällä.. kun miehet kärvistelee tulikuumat housut jalas.. Ei hameet sais olla vain naisten etuoikeus.. Ärsyttää kun joku tyttö/Nainen kävelee mun ohi kiva hulmuava vilpoinen hame päällään ja ite kärvistelen josai sepon vanhois sortseis..... Ja sit naiset haukkuu ku miehet haisee hieltä,no ei ole ihmekkään.... Olen sitä mieltä et hameet myös miehille... Hameet ovat niin kamalan kivan näköisiä naisilla ja myös miehillä pitäis olla oikeus pukeutua hameisiin....
91484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eihän mikään kiellä tai estä kirjoittajaa käyttämästä hametta. Kyllähän tosin miehille vartavasten valmistettuja hameita on kovin vähän markkinoilla mutta voithan aina teettää itsellesi hameen.

Äänestä

Skottilainen kilttihän on oikein äärimmäisen miehinen varuste.

Äänestä
  • Ostinpa Edinburghista kiltin ja säkkipillin. Teki vaikutuksen. Muija nauroi hameelle, että kuset tuli housuun. Se kyllä kiihotti ja äkkipanot oli tarpeen.
    Mutta kun panon kunniaksi aloin soittaa säkkipillillä kiitoshymniä, soi ovikello. Naapuri siellä kyseli, etteikö ole varaa valmiiseen kinkkuun, kun pitää porsasta kotona tappaa.
    Sietää olla varovainen noiden vieraiden perinteiden kanssa!

    Äänestä

On se todella harmi jos mies kulkee hame päällä hänet leimataan oitis, nainen voi pukeutua kuinka miehisesti tahansa ei ¨häntä noteerata milläin lailla. Pitää vaatia myös siltä kantilta TASA-ARVOA Haluaisin myös pukeutua hameeseen tai mekkoon monestakin käytännön syistä. Esimerkiksi juuri kuumuuden takia ja toinen syy ei housut puristaisi sillä tavalla voisi olla väljässä mekossa. Mikä tasa-arvo meillä muka vallitsee naiset vain ottaa meiltä eikä luovuta itseltään mitään.

Äänestä
  • Naiset voivat pukeutua melkein miten vain, koska toiset naiset ja miehetkin hyväksyvät sen. Mutta jos mies pukeutuu edes johonkin naiselliseen vaatekappaleeseen TOISET miehet nostavat tästä metelin ja syyttävät homoilusta. Homous taas on niin suuri peikko ettei mies uskalla riskeerata mainettaan. Nuoret ovat jo rikkoneet hieman rajoja ja niissä piireissä se hyväksytään. Nuori poika voi melko vapaasti meikata tai pukea vaikkapa hameen ja sukkahousut bileisiin. Normaalissa katukäytössä on kuitenkin vielä aika tiukat rajoitukset nuortenkin parissa. Tasa-arvo on tätä, naiset ovat enemmän "tasa-arvoisia", miehille sitä ei sallita.

    Äänestä

En kannata miehille hameita; fetissistä katoaa kaikki viehätys, jos joka toinen ohikulkija olisi kaljamahainen karvajalka hulmuavassa kesämekossa. Parempi keikistellä kotikomerossa ;=)

Äänestä
  • Itsekin tunnustaudun hamefetistiksi MUTTA vain että nainen pukeutuu siihen. Miehelle hame ei sovi sitten ei mitenkään, olen näköjään homon vastakohta ja minua kiinnostaa vain kaikki naisellisuus NAISILLE. En voisi ikinä pukeutua itse naisten vaatteisiin enkä kestä katsoa miestä naisten asusteissa, silloin naisellisuus katoaisi.
    Minua kiinnostaa naiselliset naiset jotka pukeutuvat hameisiin tai leninkiin, ulkonäkö ei ole tärkeä ja mieluusti tanakampi nainen kuin anorektikko.

    Äänestä

Takavuosina oli miesten hameita ja olen joskus Helsingissä nähnytkin kadulla, ihan jees. Itseäni kiinnostaisi pitää korkokenkiä tai korkosandaaleita tavallisten housujen kanssa. Olen ns. pukumies ja korkkarit sopisivat mielestäni hyvin.

Äänestä
  • No mikset käytä korkkareita jos kerran haluut. Mä oon käyttänyt jo vuosia korkkaireita ja korkosaapikkaita ihan yleisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Salsahamemies kirjoitti:

Miksi miehille ei ole hameita? Hameet ovat fetissini... Naisten on kiva olla 30 asteen helteessä vilpoinen hame päällä.. kun miehet kärvistelee tulikuumat housut jalas.. Ei hameet sais olla vain naisten etuoikeus.. Ärsyttää kun joku tyttö/Nainen kävelee mun ohi kiva hulmuava vilpoinen hame päällään ja ite kärvistelen josai sepon vanhois sortseis..... Ja sit naiset haukkuu ku miehet haisee hieltä,no ei ole ihmekkään.... Olen sitä mieltä et hameet myös miehille... Hameet ovat niin kamalan kivan näköisiä naisilla ja myös miehillä pitäis olla oikeus pukeutua hameisiin....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu