Japanissa hirtettiin neljä

Japanissa hirtettiin tänään neljä "rikollista" joulun kunniaksi. Kansa hurrasi. Kovia nuo idän pojat.
2309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Japanissahan ei silleen joulua vietetä kuin meillä (ei ole yleinen vapaapäivä).
Meillä voitais kyllä ottaa kuolemanrangaistus käyttöön ja vaikkapa joulupäivänä hirttää napsautettaisiin vuoden pahimmat tapaukset pois kuljeksimasta.
Voisi vaikka jouluaamun jumalanpalveluksen jälkeen olla hirttäjäisistäkin suora lähetys televisiossa.
Voisihan se vähän piristää päivää, varsinkin jos on joulurauha jo alkanut pitkästyttämään.

Äänestä

Suomen valtio tullut hätiin ja tarjonnut turvapaikkoja?????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joulun kunniaksi kirjoitti:

Japanissa hirtettiin tänään neljä "rikollista" joulun kunniaksi. Kansa hurrasi. Kovia nuo idän pojat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu