Tukea Nokia Missonille

On sanottu sanassa että vaino alkaa Temppelistä
lopulla ajalla.
3244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nokialaisten teesit luterilaisille oli sellaiset etteivät nokialaiset itse niitä noudata.

Äänestä
  • Synnittömiä he eivät kuitenkaan edes väitä olevansa.

    Teesit ovat perusteltavissa Raamatun sanalla.

    Äänestä

Niin, kaikki tuntuu menevän, niin kuin kirjaan on kirjoitettu. Mutta Herra pitää omistaan huolen, joten mitään pelättävää ei ole. Paha ei voi hyvää voittaa. Jo nyt Nokian herätys on saanut paljon hyvää aikaa, sen huomaa ihan ilmapiiristäkin, joka on koko Tampereen kaupungin alueella parantunut. Työn puolesta joudun jonkin verran matkustelemaan, ja olen tämän selvästi havainnut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


eksyvä löytää kirjoitti:

On sanottu sanassa että vaino alkaa Temppelistä
lopulla ajalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu