Ylen syyttäjä Santavuori

Mitä mieltä olette Santavuoren vainoharhaisesta Vanhasen mollaamisesta jälkiviisaissa perjantaiaamuna.
Puheista paistaa läpi kokoomus propakanda ja pelkkä pikkupolitikointi .Jaskari teemaa käsiteltäesä yhtenä aamuna Santavuori ei noteerannu asiaa mitenkään.
Presitentin vaalia ennen oli Halonen mielettömän mollauksen kohde .Kun sitten Niinistö hävisi vaalit Santavuori viisasti lopetti Halosen potkimisen sillähän ei poliittisesti tuoda pisteitä kokoomukselle enää.
Vaadin tv luvanmaksajana politikoinnin lopettamista ylen ohjelmissa vaaliohjelmat tulevat aikanaan ja niillä on oma paikkansa ohjelmistossa.
8293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

se on. Eikös se ole jo eläkkeellä, ei se ainakaan
yritä peitellä puoluekantaansa ja terävän näköiset hampaat sillä on, että perheen pienimmät täytyy
pitää pois television äärestä, pelkäävät ihan.

Äänestä
  • eli kajahtanut. Se akka ei osaa edes hävetä.

    Äänestä

Entinen syyttäjä, nykyinen kirkkovaltuutettu hoilottaa kuin hollituvassa.

Ääni on kova ja punainen tukka leiskuu.

Sivistynyt ja humaani Claes Andersson joutui vaaliboikottiin, vaikka ei ohjelmassa politikoinutkaan.

Ritva-rouva on nimittellyt pääministeriä "vaateripustimeksi" ja "autistisen näköiseksi" ym, ym halventavilla nimityksilla.

Hän näyttää vaan jatkavan ohjemassa itseoikeutettuna.

Anderssonin tilalle tullut Gustav Häglund oli perjantaina todella vaivautunut seuratessaan rouvan näyttävää ja kuuluvaa mesoamista.

TV-luvan maksajilla on todella oikeus kysellä kuluttajansuojansa perään.

Äänestä

Syyttäjän rooli on jäänyt päälle ja haukkuu ja esittää tapansa mukaan perättömiä väitteitä. Todellisuus on sekoittunut vanhuuden sekopäisyyteen.

Äänestä

on syyttäjäksi päässyt. Kaipa se kun puolueeseen liittyy niin ovet aukeaa. Taitaa olla syyttäjälaitos pahassa jamassa jos siellä luuhaa lisää kaiken maailman sontavuoria.

Äänestä

niin karseen näköinen!!!??? Tai toisista ei taida saada kalua edes meikkaamalla. YLE voisi vaihtaa tilalle jonkun jolla on jotain sanottavaa. Tää punatukka toistaa samaa vanhaa levyä... haukkuu tasasen tarkkaan kokoomuksen ääniharavoiden kilpailijoita. Hyvät ohjeet tulleet puolueelta. Meininki on vähän kuin tehtaankadun aikaan. Nyt ohjeet tulevat vain kokoomuksen punakoneelta.

Äänestä

Santavuori on melko keskiverto esiintyjä sekä älyllisesti että mentaalisesti.
Sanoisin että yle ei ole koskaan kokenut sellaista alenustilaa kuin missä se nyt on.

Äänestä

Mummujen äänien voimallahan se Santavuori kuvittelee tässä elämässä mentävän eteenpäin. Hänellä oli tosi törkeää käytöstä myös Tarja Halosta kohtaan, kun käytiin presidentinvaaleja. Tälle vanhahtavalle kailottajalle pitäisi YLE:n asettaa rajoja, eikö ohjelmaan löydy sivistyneempiä naisia Suomesta. Santavuori on pilannut koko Jälkiviisaat-ohjelman idean, törkyisillä käytöstavoillaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


luvat kunnossa kirjoitti:

Mitä mieltä olette Santavuoren vainoharhaisesta Vanhasen mollaamisesta jälkiviisaissa perjantaiaamuna.
Puheista paistaa läpi kokoomus propakanda ja pelkkä pikkupolitikointi .Jaskari teemaa käsiteltäesä yhtenä aamuna Santavuori ei noteerannu asiaa mitenkään.
Presitentin vaalia ennen oli Halonen mielettömän mollauksen kohde .Kun sitten Niinistö hävisi vaalit Santavuori viisasti lopetti Halosen potkimisen sillähän ei poliittisesti tuoda pisteitä kokoomukselle enää.
Vaadin tv luvanmaksajana politikoinnin lopettamista ylen ohjelmissa vaaliohjelmat tulevat aikanaan ja niillä on oma paikkansa ohjelmistossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu