MTV3 Store

Pettynyt asiakas

Tilasin hyvissä ajoin ennen joulua MTV3:n Storesta Pako-DVD:t ja erään toisen DVD:n. Sain heti asiaankuuluvan tilausvahvistuksen, jossa luvattiin toimitusta parin vuorokauden sisällä. Mutta kuinka ollakaan... ei tullut pakettia jouluksi. Maksu tuotteista piti tietysti maksaa tilausta tehdessä. Juuri ennen joulua tiedustelin tilaukseni viipymisestä ja sain tänään vastauksen, että Pako on tilapäisesti loppunut. Suututtaa, kun ilmoitusta ei tullut aiemmin ja tilausvahvistuksen mukaan kaikki oli ok. Ja miksi eivät lähettäneet osatoimitusta? Tosi amatöörimaista asiakaspalvelua, enkä kyseisessä nettikaupassa aio enää asioida. Pikkujuttuhan tämä on, mutta kun itse on hoitanut tilaukset ja maksut ajallaan, ja odottaa tavaroita pukinkonttiin, ottaa pikkuisen päähän. Millaisia kokemuksia muilla on ko. nettikaupasta? Kirjoittavat muuten Sonata Arctican muodossa Arctica, Sonata... Hehheh.

3

972

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maksaloota78

      Ei pidä koskaan mennä ostamaan mitään näistä eri kanavien rahastus automaateista. Tuotteet on kalliita ja palvelu huonoa!!!

      Jos elokuvia olet hankkimassa, suosittelen näitä paikkoja:
      1. www.huuto.net
      täältä voi tehdä todellisia löytöjä!
      -myyjät yksityishenkilöitä, yleensä nopeaa ja luotettavaa kaupankäyntiä mutta kannattaa tarkistaa aina myyjän saamat palautteet ennen huutojen tekoa.

      2. www.discshop.fi
      laaja valikoima, nopea toimitus, tuotteittein määrä näkyvillä
      -hinnat hiukka korkeita uutuuksien kohdalla (kuten tosin muuallakin)

      3. www.cdon.com
      iso valikoima, pienet postituskulut, halvat hinnat
      -surimmassa osassa ruotsinkieliset kansitekstit

    • Tomppa vaan

      Sama vika rahikaisella. Tilasin kolme viikkoa sitten dvd-boxin, tilaus vahvistus tuli ja rahat vietiin mutta tilattuja tuotteita ei ole näkynyt. Olen ollut asiakaspalveluun yhteydessä useaan otteeseen mutta minkäänlaista vastausta ei ole kuulunut. Empä taida tilata kyseisestä putiikista enää toista kertaa.

    • huijausta

      Vanha keskustelu, mutta saman tyylinen tilanne nyt.
      Tilasin 23.12 tuotteen, joka heidän tietojen mukaan oli saatavilla ja toimituspäiviä olisi 5. Maksoin tuotteen jo tilatessa ja toimitusvahvistus tuli normaalisti.
      30.12.2013 ilmoittivat, että tuote on tilapäisesti loppunut varastosta ja lisää on tilattu, mutta odottavat toimittajalta vielä vahvistusta, että koska on tulossa.

      7.1.2014 laitoin itse viestiä heille, että mikä tilanne oikein on, että koska tulossa. Edelleen netissä näkyi, että tuote olisi saatavilla ja toimituspäiviä 5.
      9.1.2014 vastasivat, että toimittajan mukaan tuotetta kyllä pitäISI olla tulossa, mutta eivät tiedä koska.

      Nyt 13.1.2014 Edelleen netissä väittävät tuotteen olevan saatavilla ja toimituspäiviä 5, mutta tuotetta ei näy eikä kuulu.

      Mielestäni johtavat surutta asiakasta harhaan. Jos olisin ennen joulua tämän tiennyt, niin olisin tilannut jostain muualta. Nyt en sitä enää muistakaan kaupoista löydä. En siis odottanut tuotetta jouluksi, mutta oletin saavani sen 5 arkipäivän kuluessa. Kyseessä on kuitenkin joululahja, jonka vain lupasin toimittaa myöhemmin lahjan saajalle. Nyt alkaa itsellä menemään usko jo koko tuotteen saamiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3338
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2777
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2316
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2288
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2221
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2206
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2007
    8. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      1993
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1934
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      96
      1790
    Aihe