tuolla eilisillan viesteissä joku totesi, ettei jaksanut odottaa sivun aukeamista - no, johan tässä epätavallisen monta päivää menikin ilman sanonko mitä....*en sano, kukaan ei arvaa kumminkaan*
Ilmankos nyt niin hiljaista onkin....?
No - olkoon päivän kysymyksenä vaikka lupaus/lupaukset uudelle vuodelle, eli antaa tulla vaan. Omaani mietin vielä, kun aikaa on....
Huomenta kaikille tänäänkin, t. MM.
Ja vaihteeksi taas
16
1825
Vastaukset
- Qzax
Miksi tehdä lupaus itselle mitä ei meinaa kumminkaan pitää? Ainakin minulla on mennyt kaikki uuden vuoden lupaukset perseelleen.
- Qzax
Jos olen luvannut yrittää laihduttaa. Ei siitä ole koskaan tullut mitään, korkeintaan olen saannut kiloja takaisin.
- aliisa
ja huomenta myös muille huuhailijoille...Jaa,että uuden vuoden lupaus...se on jo selvä,alkaa laihdutuskuuri...taas kerran :) Mutta nyt aamukahville...oikein mukavaa päivän jatkoa!!
- HL.Mance
-Lupaan valaa tinat,jos en ole liian tinassa vuoden vaihtuessa.
- HL.Mance
Man-of-Mystery kirjoitti:
että ei ota alkoa enää - ainakin lupaa vähentää tuntuvasti....
-säästellyt tähän juhlaan,joten mitä luultavimmin,nyt sitten juhlitaan perusteellisesti.On noita puteleita baarikaappiin kertynyt lahjapulloinakin,joten pitää hieman vajentaa varastoa,etteivät pilaannu.
-Absoluuttinen raittiuslupaus on aivan viimeinen,minkä annan.Vähentänyt olen ilman sen kummempia uuden vuoden lupauksiakin.Voisin,jopa leuhkia,että aikas hyvin on hanskassa naukkailu nykyään ja poikkeus vahvistaa aina säännön.......:)
laihdutuskuurin olevan tapetilla - kohta ilmoittautuu ensimmäinen tupakoinnin lopettava....
- HL.Mance
-eräs,tupakoimaton puoli tuttu,tuossa tavatessani,naureskeli noille kessulakolla uhoaville.Kehui,itse lupaavansa aloittaa tupakoinnin tänä uutena vuotena,ihan vaan saadakseen vaihtelua yksitoikkoisiin lupauksiin..No,eihän tuo tosissaan ollut,mutta harva tuollainen lupaus pitää loppiaista kauempaa.Se lopettaminen on hieman raskaampi prosessi ja siihen pitää motivoitua ensin oikein kunnolla.....
*hymyilee* odotinkin jo avaustasi tullut tapa herättyä..lupaan nauraa enemmän ens'vuonna jos se on mahdollista kun nytkin jo käkätän riittävästi...nooh voin luvata myös...tai ei sittenkään se on jo liikaa jopa itselleni..
Hyvää ja iloista tätäkin päivää....- toivon vaan
Miks luvata mitään muuta ja kellekkään,kun toivoisin löytäväni elämän-ilon,myös halun monella tavalla elämääni,tyttären kuolema pitää minun elämän toleranssin pohja lukemissa,mies kärsii varmaan myös vaikka tytär ei hänen ollutkaan,antakaa mulle nauru ja hymy takaisin että jaksan ELÄÄÄ.
iloinen lupaus - piristävä poikkeus.
Vaikka toisaalta iloinen lupaus on mikä tahansa itsekullekin, jos se toteutuu....
Nimimerkkisi mukainen lupaus joka tapauksessa.Man-of-Mystery kirjoitti:
iloinen lupaus - piristävä poikkeus.
Vaikka toisaalta iloinen lupaus on mikä tahansa itsekullekin, jos se toteutuu....
Nimimerkkisi mukainen lupaus joka tapauksessa.pikkusen poikkeava nooh tarkoitan etten ole "joukko" sielu en siis muuten poikkeava *käkättää*jälleen..
"liekkö ihananpaa aamua kuin on tää"toivon vaan kirjoitti:
Miks luvata mitään muuta ja kellekkään,kun toivoisin löytäväni elämän-ilon,myös halun monella tavalla elämääni,tyttären kuolema pitää minun elämän toleranssin pohja lukemissa,mies kärsii varmaan myös vaikka tytär ei hänen ollutkaan,antakaa mulle nauru ja hymy takaisin että jaksan ELÄÄÄ.
ilo, hymy ja nauru - tulkoot kaikki takaisin, toivon sitä vilpittömästi teidän molempien puolesta.
Olkoon pian alkava vuosi tuon toiveesi toteutumisen vuosi....
Terveisin, MM.
- lupauksen
lupaan olla tekemättä jonka joka vuosi olen itselleni luvannut ja jota en ole koskaan pitänyt,
-teen kaikki asiat hyvissä ajoin enkä jätä mitään viimetippaan-
jäisi siltä osin ainainen hoppu ja voisi enemmän kiiruhtaa muissa asioissa.
Oon kait verenperintönä saanut tuon --> tee tietyt asiat vasta sitten kun pakko
ja siksipä en millään onnistu lupaustani pitämään. - Hutikuti
olla vain oma itseni se riittäköön.
- S-Y
Minä en kyllä lupaa mitään...eipäs,kun lupaan elää vaan päivän kerrallaan ja katsoa mitä tuleman pitää :))
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t485314Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783213Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel213058HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432911Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L332193Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi481751Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271676Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911615Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4181384Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2601324
