KEPU pesee likapyykkiään raastuvassa

KEPUn sisäiset ristiriidat alkavat kärjistyä. Nyt mm. kevään eduskuntavaalien ehdokasasettelua puidaan raastuvassa.

KEPU on pissinyt silmään mm. mestarihiihtäjä Juha Mietoa.

Mietoa KEPU on muutenkin kohdellut kaltoin, sillä alusvaatemalliministeri Tanja Saarela petti Miedon palkinoasiassa parisen viikkoa sitten.

Mitäpä muuta voi taas todeta kuin:

KEPU PETTÄÄ AINA!

7

345

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joulun pyhien

      aikana tyhjentänyt pallinsa, kokoomuksen Jaskari huoratalossa. Naisenhakkaaminen, nyrkki, paritus ja abortti.

      Hyvä Känä, huoratalosta löytyy virtaa kepulaisia vastaan!!

      • selvä päivä

        Sinä lienet viettänyt joulunpyhät ja jo pari viikkoa ennen sitä umpikännissä kun et huomannut ettei sitä Jaskarin haarakonttoria ollutkaan eikä mies ole hakannut yhtikäs ketään. Vähän uhitellut vaan.

        Onneksi olet selviämässä että saat haettua uuden lastin tuleviksi pyhiksi


    • sisso

      KEPU! on käymistilassa!

    • Känän rintaa raastaa

      Känä antoi taas näytteen yhteiskunnallisista perustiedoistaan "raastupa"-kommentillaan.

      • äidinkielen opettaja

        R a a s t u p a (arkikielessä): tuomioistuin, oikeuslaitos; historiassa: raastuvanoikeus, ns. vanhojen kaupunkien alioikeus; sellaisen istuntosali ¶ Vaikka raastuvanoikeudet on nykyisin korvattu käräjäoikeuksilla, on sana "raastupa" jäänyt elämään esimerkiksi ilmaisussa "vetää raastupaan" 'viedä asia oikeuteen'.


      • Känän rintaa raastaa
        äidinkielen opettaja kirjoitti:

        R a a s t u p a (arkikielessä): tuomioistuin, oikeuslaitos; historiassa: raastuvanoikeus, ns. vanhojen kaupunkien alioikeus; sellaisen istuntosali ¶ Vaikka raastuvanoikeudet on nykyisin korvattu käräjäoikeuksilla, on sana "raastupa" jäänyt elämään esimerkiksi ilmaisussa "vetää raastupaan" 'viedä asia oikeuteen'.

        Seinäjoki ei ole vanha kaupunki, joten siellä ei ole koskaan ollut mitään raastupaa. Ylipäätään suurin osa suomalaisista on aina puhunut ja puhuu edelleen käräjistä, joten miksi hakea ilmaisua vaikeimman kautta. Olletikin kun päivän uutisointikin on puhunut käräjistä, ei mistään raastuvasta.


    • ohjeen puolesta

      "Känä" LOPETA JO NAISESI HAKKAAMINEN!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      355
      1085
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      686
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe