Jossain vaiheessa luulin itseäni

No nyt helpottaa vähäsen, kun jo julkisesti asiasta puhutaan. Tähän saakka ajatukseni on kumottu, ties millä tilastoilla ja tutkimuksilla.

http://www.iltalehti.fi/kolumnistit/200612275532364_ko.shtml
3134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja sen tuntee jokaikinen kukkarossaan!

Äänestä

Ruukkusalaatti maksaa nykyää 1 - 1,5 €, ennen sen sai markalla. Läpikotaisin hinnat ovat nouseet 6 - 10 kertaisiksi, joissain tapauksissa 20 kertaisiksi.

Äänestä

Olen havainnut saman itsekin. Hinnat ovat nousseet joissakin tuotteissa aivan alyttömästi. Esim avainten kopiointi; normaali abloy avain 5€ (30mk) ura-avain 13€ (78mk) ja lisää esimerkkejä löytyy vaikka kuinka. 17€ (satanen) oli ennen iso raha mutta eipä ole enää 20€ mitään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dorkaksi! kirjoitti:

No nyt helpottaa vähäsen, kun jo julkisesti asiasta puhutaan. Tähän saakka ajatukseni on kumottu, ties millä tilastoilla ja tutkimuksilla.

http://www.iltalehti.fi/kolumnistit/200612275532364_ko.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu