Sehän on sillä lailla että itsenäisyyttä ja oikeudenmukaisuutta on puolustettava vaikka turpiin ja tukka lähtis, sillä jos perääntymään aletaan niin Brysselit kyllä vie tuhkatkin pesästä ja sitte ei tartte juosta Inariin saakka Susia naimaan, vaan niitä löytyy sieltä Hesasta Ikealta, tästäkin on vanhastaa tietoa.
Puolustettava on !
Teuvo.Hämäläinen
5376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä itsenäisyys on aarteista tärkein,sen vuoksi käydään koko ajan sotia.kaikki perustuu kansanvaltaan ja itsenäisyyteen,maan sisällä sitten voimme tehdä politiikkaa ja riidellä keskenämme.
ennen kaikki oli puoluerajoista huolimatta itsenäisiä ja kaikilla oli sama aate suomen parhaaksi mutta nyt kaikki on kahtiajakautuneet,eli on itsenäisyysmieliset eu:n vastustajat eli ihmiset ja sitten on maanpetturit jotka tulisi viedä saunantaakse
Nämä täältä saunan taakse:
http://www.itsenaisyyspuolue.fi
Paskatunkion takana on hautakuoppa kaivettuna vapaakaupan kritisoijille!!!
oikein mainostat itsenäisyyspuoletta ja olet eu:n kannattaja.äly hoi...itse muuten olen se kaveri joka liittyi hiljan itsenäisyyspuolueeseen ja voin sanoa että varmuudella saamme useita paikkoja arkadianmäelle 2007...se on jo selvä..ja niin saavat myös perussuomalaisetkin.
Haluan, että IPUsta tulee varoittava esimerkki Suomen kansalle.
Kuinka vääränlainen muutos vie väärään suuntaan. Ette saa yhtään paikkaa, eivätkä Perussuomalaisetkaan, koska suomalaiset äänestävät vuodesta toiseen samat luotettavat EU:n kannattajat, vaikka eivät EU:sta pitäisikään.
Kansan kuuluu luottaa johtajiinsa, että Matti Vanhanen tietää kaiken heitä paremmin.
Ja taas on talollinen tapattamassa porukkaa