nyt kai

bushin kannatus nousee usassa kun Saddami on pois.Luulen kuitenkin,että seuraukset on päinvastaisia.Ei usankaan kansa ihan tyhmää ole vaikka sivustakatsoen siltä vaikuttaa.
196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No kyllä se on niin tyhmää kuin antaa ymmärtää, ellei vielä tyhmenpää. Guantamo, eri puolilla Eurooppaa toimineet "kidutuskeskukset" ja CIA:n tekemät kidnappaukset lienevät oikein ajankohtainen esimerkki siitä, mitkä tuulet tuossa maailmanpoliisina hääräävässä valtiossa puhaltavat.

Toivottavasti Iranilla on ydinase valmiina, sillä se tulee kohta sitä tarvitsemaan, koska se on USA:n imperialistisen politiikan seuraava kohde Lähi-Idässä. Nälkä kasvaa tunnetusti syödessä.

Pitääkin valmistautua siihen, että luultavasti näemme seuraavaksi homojen "äärinaturalistisia" teloituksia Iranissa ja tuo seksuaalivähemmistöjä ikuisesti vihaava äärikristillinen Bushin hallinto tulee varmasti brassailemaan homojen vapauttamisella, vaikka tosiasiassa sitä voisi vähät kiinnostaa tuhansien seksuaalivähemmistöjä edustavien ihmisten murhaaminen - ja tyhmääkin tyhmempi kansa hurraa taas vierestä, kun sille tungetaan mediassa propagandaa suusta, korvista ja silmistä sisään. Vai että oikein demokratiaa? Paskan marjat sanon minä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luullaan,että kirjoitti:

bushin kannatus nousee usassa kun Saddami on pois.Luulen kuitenkin,että seuraukset on päinvastaisia.Ei usankaan kansa ihan tyhmää ole vaikka sivustakatsoen siltä vaikuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu