Jokerit haluaa Kuuselan ja Kivenmäen.

Saa nähdä, siirtyvätkö jo tammikuussa narripaitoihin.
8476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kaikkihan tuon kaksikon ottaisivat....

Äänestä

haluta, eri asia onko saatavissa, ei Jokeritkaan kaikkea saa mitä haluavat. Pidämme molemmat Porissa.

Äänestä

Tämä siksi että ei HJALLIS pääsisi ostamaan pieniltä seuroilta aina kaikkia hyviä pelaajia. Tästä on joutunut kärsimään varsinkin hpk viime kausina ja myös ässät joutuu kärsimään jos MAVE JA KRISU lähtee ässistä. Liiga tasoittuisi jos tulisi palkkakatto. Tietysti ei suomessa olisi pelajaamateriaali sellaista kun nhl-liigassa, mutta tulisi niitä yllätysmahdollisuuksia. Kuuselaa ollaan muuten viemässä raumalle, jossa myös on sellainen tapa ollut että saadaan porista huippupelaajia pois. Ekaksi otettiin TÄHTINEN ja sitten valmentaja toivolaa kosiskeltiin kesken pleijarien viime kaudella täksi kaudeksi ja nyt sitten KUUSELA. Jos KUUSELA lähtee niin silloin menee myös MAVE.

Jokin sääntö pitäisi olla seurojen pomoilla että ei kesken kauden aleta neuvottelemaan. Pelicans ja hpk teki myös niin eli pelicans neuvotteli KOMAROVIN kanssa ja hpk UUSIKARTANON kanssa. Se ei kyllä tunnu hyvältä. Ässät tulee muuteen vahvistumaan ensi kaudeksi, vaikka tätä kautta on vielä jäljellä. Enempää en kerro mutta tiedän. Pienet seurat joutuu kärsimään jos huippupelaajat lähtevät ison rahan perässä. Tietysti asian ymmärtää, eli jos maksetaan enemmän niin kuka tahansa lähtisi, mutta silti se ei ole kyllä ihan oikein.

NO ONNELISTA UUTTA VUOTTA 2007 KAIKILLE JÄÄKIEKON YSTÄVILLE

Äänestä

rita ja riksman meille!

Äänestä

Ässät on syöksykierteessä, jonka loppua ei näy.
Mutta eipä tuo haitanne ketään. Parhaat ei jaksa rämpiä rupusakeissa, joissa menee maine, ja saa tehdä karmean työmäärän minimipalkoilla. Jokerit on hyväntekijäjoukkue, joka pelastaa mitä pelastettavissa on...

Äänestä
  • Sinä et kuule tiedä ässien tilannetta, joten älä puhu paskaa.

    Sinäkin tulet yllättymään tulevaisuudessa. Katsos minä satun tietämään ässien tulevaisuuden suunnitelmista. Huuma katsos tulevaisuudessa tulee olemaan polttava seuraavan 3-4 vuoden sisällä. Jokerit muuten on ihan hyvä joukkue, mutta aina ei voi rahalla saada kaikkea. Hifkiä vastaan jokerit oli aneeminen.

    Äänestä

näin heidät yhdessä lukko pelin aikana.


suutelivat toisiaan.

Äänestä
  • otit Hämäläisen melaa suuhusi? Tiedättekö muuten, että rauma ON SUOMEN PERSEREIKÄ!:n oikea nimi on Kok Sakker.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmala kirjoitti:

Saa nähdä, siirtyvätkö jo tammikuussa narripaitoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu