TÄNÄÄN KUULEMME TAAS...

Jonka Halonen pitää kerran vuodessa palkkansa eteen.
Katsotaan onko hän ottanut opikseen ja muistaa meitä suomalaisiakin, työttömiä, vanhuksia, köyhiä,,jne,,,
Mutta varmaankin Saddamin kuolema ei ehtinyt nauhotukseen, liekkö sitten tänään lisätty siitäkin osanotot Irakiin..?
4333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sanoilla...mahtaako ensi vuonna tulla meidän roskasakin joukkoon enää edes lihapiirakalle?

Äänestä
  • ja veroton liksa kilahtaa tilille ....kivaa on olla pressa ja olla murheissaan maailmantilasta, mutta miten on laita Suomen köyhien?
    No eihän lypsävää lehmää pidä tappaa..siitähän riittää meille julkisensektorin sossuille ja liiton ihmisille töitä ja onhan vaalitkin tulossa ja VAALIKARJAAKIN TARVITAAN, kunhan saisimme porukan pysymään hereillä kun on toi viina niin halpaa..! Surullista Halonen!

    Äänestä

kaikelle kansalle. Paitsi mulle, en aio kuunnella...

Äänestä

hatarat ja virheelliset, joten koko kirjoituksen voi pistää tietämättömän, typerän ihmisen katkeruuden piikkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"PUHEEN" kirjoitti:

Jonka Halonen pitää kerran vuodessa palkkansa eteen.
Katsotaan onko hän ottanut opikseen ja muistaa meitä suomalaisiakin, työttömiä, vanhuksia, köyhiä,,jne,,,
Mutta varmaankin Saddamin kuolema ei ehtinyt nauhotukseen, liekkö sitten tänään lisätty siitäkin osanotot Irakiin..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu