Minkäslaista aluetta on Rööperi Helsingissä?
Rööperiin mä....
Muuttaja.
2536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aivan stadin sydämmessä ja tosi trendikäs alue asua, tosin hyvin dyyristä myös. Punavuori on aitoa stadia tulvillaan. Tossa linkki jossa kuvia.
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.kaupunginosat.net/punavuori/img/kuvat/betania.jpg&imgrefurl=http://www.kaupunginosat.net/punavuori/middle.htm&h=244&w=350&sz=25&hl=fi&start=3&tbnid=vXor9k3q8eopjM:&tbnh=84&tbnw=120&prev=/images?q=punavuori&svnum=10&hl=fi&lr=
Niin että Rööperi ei ole ollut enää vuoskausiin mikään Rööperi vaan se on nykyään Punis, jossa on sikakalliit vuokrat pienistä luukuista, lähinnä tarkotettu erittäin hyvin ansaitsevalle media- sun muulle väelle.
Jos olet hiukan köyhempi maaltamuuttaja, mutta kuitenkin suhtkoht hyvät tulot, muuta Kallioon jossa ei tarvitse maksaa 27-30 neliön luukusta ku ehkä 500 egee kuussa, jos tsäkä käy.
Jos olet ihan aikuisten oikeesti pienitulonen, unohda molemmat em. kaupunginosat ja muuta Kontulaan, Itä-Helsingin lähiöihin tai Espoon vastaaviin. Ai että miksikö? No kun muuhun ei oo varaa.
Puhun nyt niistä joilla ei oo varaa maksaa ku korkeintaan jotain 440-470 egee kuussa vuokraa ja huvittaa jostain kumman syystä asua esim kaksiossa.