Keskustan väärinkäytökset ilmi

Kuka paljastaisi kaikki Suomen Keskustan tällä hallituskaudella tekemät väärinkäytökset ja oman käden oikeudet?
8156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Aloitetaan silti Kittilän mullikasvattamosta: eläimiä kuljetetaan Kittilään kasvatettavaksi: valtiolta tukirahaa kuljetuksiin, myös kaikki rehut kuljetetaan sinne, kuljetustukea siihenkin, Atria vie eläimet sitten teurastamoilleen, kuljetustukea siihenkin.

Kittilässä on lihantutannon kansalliset tuet kolminkertaiset Etelä-Suomen tukiin verrattuna.

Kittilässä tuotettu liha maksaa saatanasti suomalaiselle veronmaksajalle.

Tämä on esimerkki kepulaisesta kähminnästä tyypillisimmillään.

Äänestä
  • 84/239

    Kerran keskustalainen-aina ihanainen(83): Tehostavat aivot kepulaisen sydäntä rahtaamaan karjaa pohjoiseen? Suurimmat tuen saajat ovat nauta- ja sikafarmareita. EU:n päättämässä tukijärjestelmässä on aukkoja, jotka sallivat alueellisilla tuotantotuilla keinottelun.

    Yleisradion toimittajat osoittivat kuinka lihanautojen kuljetus tukialueelta toiselle saadaan tuottamaan. Nautaralli etelästä Lappiin, kuuden kuukauden kasvatus ja teuraiden kuljetus takaisin tuottaa kolme kertaa enemmän tukieuroja. Kuljetusten toimeenpanijoina oli farmareita, jotka sijoittuivat viime joulukuussa julkaistuilla suurimpien tuensaajien kärkikymmenikköön.

    Tilatuen erikoisuus on se ettei maajusiin tarvitse tuottaa mitään kun vain pitää pellot hoidettuina ja valmiina viljelyyn. Maanviljelys on raskasta.

    Jarmo-Matti 22.7.2007 15:53:53

    __________


    Tuo tilatuki nautarallin ohella myös naurattaisi, ellei itkettäisi.

    Äänestä

  • Vieläköhän tämä nautaralli veronmaksajien kustannuksella jatkuu?

    Äänestä

  • niin kepua tukihuijausta

    Äänestä

demareista löytyy paljon vanhoja stasineitejä jotka ovat aina oikeassa joka-asiassa!

Äänestä
  • Vai katkesiko ajatus nimimerkki: herrat lähettäjältä. Kyllä odottaisi jotain kouriin tuntuvampaa kuin pelkkää herjaa.
    Tosin vastaan vain omasta puolesta.

    Äänestä

Keskustan koko toiminta perustuu rikokseen, valehteluun, petokseen ja kiristämiseen.

Äänestä
  • Jos kerran noin on, niin sittenhän kepu on samanlainen kuin demarit.
    Mutta tuo antamasi "puoluekuvaus" ei kyllä istu mihinkään puolueeseen paremmin kuin demareihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitää olla kirjoitti:

Kuka paljastaisi kaikki Suomen Keskustan tällä hallituskaudella tekemät väärinkäytökset ja oman käden oikeudet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu