Tarja Halosen punaiset hiukset

Uusi "demarien tietotoimisto - DTT" (YLE/SDP,) sekä vasemmistopresidenttimme harvinaisen punertavat hiukset!

Siinä sitä "DDT:n" ensimmäisiä "uutistuotoksia:"

http://www.yle.fi/uutiset/vasen/id50305.html
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

korruptoitunut demaritietotoimisto, DTT. Ja
radiolupien uudelleenjakamista ihmeteltiin
Yhdysvalloissa asti. Suomessa ei ehkä ole
yksipuoluejärjestelmä, mutta yhdenpuolueenmedia
meillä on, jonka rahoitus on lailla suojattu
TV-ohjelmia vastaanottavan kojeen omistamisesta.

"Yleisradion uutistoiminta uudistuu vuoden vaihteessa. YLE luopuu STT:n palveluista ja perustaa oman uutistoimiston, YLE Uutiset. Samaan aikaan yhdistetään TV- ja Radiouutisten toimitukset. Uudistuksessa ovat mukana myös YLEn aluetoimitukset.

YLE tehostaa uutishankintaansa maanantaista lähtien perustamalla sisäisen uutistoimiston. YLE Uutisten ja YLE Urheilun kautta uutiset kulkevat kaikkien YLEn toimitusten käyttöön: mm. TV-uutisiin, Radiouutisiin, Internetiin ja Teksti-TV:seen."

Perustamalla "sisäisen uutistoimiston".... Ei
Jumalauta edes kommunistidiktatuureissa myönnetä
asiaa noin helposti ja vielä ikään kuin ylpeillen!

Nyt siis demari saa demariuutisensa ilman
välikäsidemaria. Muutos näkyy heti
mainitsemassasi uutisessa. Yhden demarikäden
välissäolo olisi pian epähuomiossa kiinnittänyt
suomalaiseen oikeissa töissä käyvien olemassa
oloon.

Joko suorademariYLEuutinen on kerennyt
palkitsemaan Erkki S. Tuomioja I jostain?

P.S.
Uudenvuoden lupauksena irtisanon TV-omistusmaksuni.

Äänestä

Mitä lempoa niistä turjaketuurusta täytyy vielä täällä räplätä. Nauraisi jo harakatkin sen ohi mennessä jotta älyäisi laittaa vaikka peruukin päähänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DTT tiedottaa... kirjoitti:

Uusi "demarien tietotoimisto - DTT" (YLE/SDP,) sekä vasemmistopresidenttimme harvinaisen punertavat hiukset!

Siinä sitä "DDT:n" ensimmäisiä "uutistuotoksia:"

http://www.yle.fi/uutiset/vasen/id50305.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu