Natoon

on punikkien loppu.
11612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Natoon liittyminen on meidän loppumme.

Äänestä
  • olisi muka huono asia? Mielestäni olisi hyväksi Suomelle parantaa välejämme rikkaimpien länsimaiden kanssa. Ei muutos todellakaan voi olla aina negatiivinen asia.

    Ainakin haluaisin tietää mitä muutos tuo tullessaan - come what may -asenteella. kyllähän se kuulostaa aika järjettömältä ja ehkä huonoltakin idealta mutta mitä Suomella on loppujen lopuksi paljoa menetettävää?

    Äänestä

Onko kukaan koskaan miettiny natoon liittymisestä sitä seikkaa...... Että mitä se merkitsee Suomalaisille Rauhanturvaajille. Suomen YK joukot nauttii suurta luottamusta kansalaisten parissa niissä maissa joissa ne tomivat ja muutenkin suomalaisia arvostetaan YK-piireissä. Nyt jos suomi liittyy natoon ja on hyökkäävänä osapuolena niin turha on enään odottaa samaa kunnioitusta jos samaan maahan lähetetään suomalaisia YK joukkoja.Että silleen... Pois koko nato vouhotus ja SUOMI itsenäisenä.

Äänestä
  • ja nuoleskellaan venäjää ihan niinkuin on tehty jo yli 60 vuotta. Mikään ei näköjään

    Äänestä

  • muutu kirjoitti:

    ja nuoleskellaan venäjää ihan niinkuin on tehty jo yli 60 vuotta. Mikään ei näköjään

    onkin aina olleet sellaisia perseennuolijoita..miksi me suomalaiset emme voisi tehdä joskus jotain repäsevää muutakin kuin vetää kaatokännit joka viikonloppu, natoon liittyminen olisi varmaan aika repäsevä juttu ja ei muutos ole aina huono asia.

    Äänestä

Kannatatte natoa ja haluatte ison äiti-naton helmojen alle piiloon..Jos teissä ei ole sen vertaa selkärankaa ettette halua ottaa vastuuta suomen puollustamisesta niin muuttakaa mieluusti venäjälle tai amerikkaan..
Suomalaiset ei mitään natoa halua,eikö se nyt jo mahdu kaaliin!

Äänestä
  • Suomesta ei ole puolustautumaan nykysodissa omin voimin. Metsässäjuoksijoiden ja torrakko-solttujen aika on ohi.

    Äänestä

  • olisi tajuttava kirjoitti:

    Suomesta ei ole puolustautumaan nykysodissa omin voimin. Metsässäjuoksijoiden ja torrakko-solttujen aika on ohi.

    Lycka till sitten vain...

    Ulkomaalaiset mammanpojat tulevat varmaan tekemään puolustuksemme puolestamme? Ai kun ovatkin niin kilttejä!

    Äänestä

  • jos emme me? kirjoitti:

    Lycka till sitten vain...

    Ulkomaalaiset mammanpojat tulevat varmaan tekemään puolustuksemme puolestamme? Ai kun ovatkin niin kilttejä!

    Suomen päälle tarvitaan kunnon ilmaylivoima, tutkakoneet ja rynnäkkökoneiden kapasiteettia. Siinä ei hirvimiesten kiikarikiväärit auta, niin kuin joku tuonnoin "retosteli" radiossa.

    Äänestä

  • olisi tajuttava kirjoitti:

    Suomesta ei ole puolustautumaan nykysodissa omin voimin. Metsässäjuoksijoiden ja torrakko-solttujen aika on ohi.

    Kivikauteen ja parhaimmat asiantuntijat lähtee paremmille bisneksille muualle. Se on Suomen loppu nykymuodossaan. Kun olimme maatalous-Suomi, eihän täällä ollut paljon mitään pommitettavaa. Sissisotaa ei nykyajan systeemit ja väestö kestä. Se voi menetellä ainoastaan kehitysmaissa. Parasta tehdä "leasing-sopimukset" ajoissa sopivasta ilmaylivoimasta, tutkakoneista ja rynnäkköhävittäjistä. Kutsukaamme sitä millä nimellä tahansa (vaikkapa NATO:ksi). Otetaan se henkivakuutus ajoissa. Nyt vielä hinta saattaa olla edullinen, kun potilaassa ei vielä ole taudin merkkejä.

    Äänestä

  • olisi tajuttava kirjoitti:

    Suomesta ei ole puolustautumaan nykysodissa omin voimin. Metsässäjuoksijoiden ja torrakko-solttujen aika on ohi.

    ... kun kaikki on semmosta saatanan pullamössö sakkia tänä päivänä. Täytyis muistaa, että nato on jenkki johtonen ja mitä siitä seuraa.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liittyminen kirjoitti:

on punikkien loppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu