Uusi lama tulossa

Korot nousevat ja uusi lama on jo oven takana. Kiitos Euroopan unionin.
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomalaiset mässäilevät velkarahalla. Jos lama tulee niin silloin taas pankit saavat pilkkahinalla työläisten omaisuudet, talot, mökit, autot ja myös vaimot ja lapset. Pelkkä tilastollinen fakta on, että akatkin lähtevät kun konkka tulee. Eli ahneudelle kannattaa laittaa rajat.

Äänestä
  • Samoin noille uudenvuoden sirpalehuveille. Nytkin meni tuhottomasti rahaa taivaan tuuliin ja luonto saastui.

    Äänestä

poliittiseen valtaan on jokaisen syytä
hankkia parin kuukauden muonavarasto
varalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oven takana kirjoitti:

Korot nousevat ja uusi lama on jo oven takana. Kiitos Euroopan unionin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu