Kansallissosialismi on sosialismia puhtaimmillaan! Kommunistit väittävät olevansa työväenasialla!
Se ei ole totta!
Meidän, valkoisten työläisten, on puolustettava oikeuksiamme muualta tulevia työnryöstäjiä vastaan!
Kommunistit haluavat tänne ulkomaalaisia, jotta he ajautuisivat kurjuuteen, jolloin SKP saisi lisää kannattajia!
Petosta!
Oma kansa ensi, se ansaitsee sen! Ensi työ kaikille, sitten vasta tuetaan muita, ja silloinkin MALTILLA!
Miksi kommunistit tahtovat heikentää kalliin isänmaamme asemaa?
Koska he ovat Venäjän kätyreitä! Muuta mahdollisuutta ei ole.
Kansallissosialismi on ainut oikea työväen asiaa ajava aate! Vaadimme kaikkien Suomen työttömien työllistämistä ennen ulkomaalaisten hyysäämistä. Suomessa pitkään asuneet juutalaiset, romanit, musta ihoiset, kaikki ne, joilla on työ, ja jotka omalla panoksellaan rakentavat maatamme, ovat toki tervetulleita.
Mutta mitä voi kommunismi tälle maalle tarjota?!
Se ei ole totta!
Meidän, valkoisten työläisten, on puolustettava oikeuksiamme muualta tulevia työnryöstäjiä vastaan!
Kommunistit haluavat tänne ulkomaalaisia, jotta he ajautuisivat kurjuuteen, jolloin SKP saisi lisää kannattajia!
Petosta!
Oma kansa ensi, se ansaitsee sen! Ensi työ kaikille, sitten vasta tuetaan muita, ja silloinkin MALTILLA!
Miksi kommunistit tahtovat heikentää kalliin isänmaamme asemaa?
Koska he ovat Venäjän kätyreitä! Muuta mahdollisuutta ei ole.
Kansallissosialismi on ainut oikea työväen asiaa ajava aate! Vaadimme kaikkien Suomen työttömien työllistämistä ennen ulkomaalaisten hyysäämistä. Suomessa pitkään asuneet juutalaiset, romanit, musta ihoiset, kaikki ne, joilla on työ, ja jotka omalla panoksellaan rakentavat maatamme, ovat toki tervetulleita.
Mutta mitä voi kommunismi tälle maalle tarjota?!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kommunistit eivät ole Venäjän kätyreitä.Nyky Venäjä ei ole kommunistinen vaan kapitalistinen valtio.Onko sinulla jäänyt historian pyörä päälle.Muuten kyllä kirjoitit täyttä asiaa.
jotka jäivät Neuvostoliiton hajotessa kieriskelemään neukkunostalgiassa. He taohtoisivat nähdä Kommunismin nousevan itä naapurissa uudelleen.
Me emme salli sitä. Kommunismi ei saa nousta enää koskaan!
Tänään teksti TV:ssä kerrottiin, että Mohammed on syrjäyttänyt suomalaisia nimiä kuten Timo. Eli siis lapsille annettiin enemmän nimeksi Mohammed tai jokin sen muunnelmista.
Eikö tämä ole pöyristyttävä osoitus siitä, että ulkomaalaiset yrittävät valloittaa rakkaan isänmaamme!
Mitähän kommunistit tähän sanovat? Lisää vain pakolaisia?
Kokoomus ja Keskusta on ulkomaalaisia haalimassa Suomeen, palkkoja polkemaan ja työpaikkoja viemään. Voipi olla, että kansallissosialisti-varastomiehenkin työt vie, joku vinkuintiaani.
Oikeudenmukaisuutta kommunisteilla on tarjota tälle maalle.
Myös kommunisti puolueet hamuavat ulkomaalaisia tänne.
Ja samaan aikaan on työttömyyttä ja rikollisuutta omastakin takaa!
Onpa tuo Aappokin puhunut täällä rajoittamattoman maahanmuuton puolesta! Meidän velvollisuutemme on turvata lapsillimme maa, jossa suomalaiset saavat työtä!
Ulkomaalaiset, jotka hyödyttävät meitä, aloilla, joille ei ole suomalaisten keskuudessa suosiota, näille aloille tarvitaan tietenkin ulkomaalaisia!
Mutta miksi niitä pitää hyysätä joka ammattiin?!
Osa niistäkin tulee tänne vain sikailemaan ja tekemään rikoksia!
Ajavatko kommunistit muka tiukempaa maahanmuuttopolitiikka? Maahanmuuttajien taustoja on tutkittava, ettei ihan kuka tahansa pääse tänne!
Mitäköhän on se oikeudenmukaisuus, jota kommunisti tarjoavat? olisi kiva tietää!
Täytyy myöntää, että kommunistit ovat tänäpäivänä melko marginaalinen ryhmä, eikä se pysty siitä johtuen vaikuttamaan kovinkaan paljon yhteiskunnallisiin asioihin. Jos haluat tietää mitä kommunistit tarjoavat kannattaa tutustua vanhan SKP:n toimintaan sotienjälkeisen hyvinvoinnin rakentajana, niin työpaikoilla kun koko yhteiskunnassakin.
"On meidän maassa valta, jos liitto vahva on. Vapaaksi sorron alta joukkomme nouskohon..."
Ilman kommunisteja(joita ei ollut paljon itänaap.)vieläkin torppareita ja 12h päivän tekijöitä ilman prosentteja,työtä saisi vain herran ja jumalan armosta.
ovat rakentaneet suomalaisen hyvinvoinnin? Miksi he nyt sitten tahtovat myydä sen muille kansoille? Miksi Aapo ja muut kommunistit tahtova tänne ulkomaalaisia tekemään meidän työmme? Tahtovatko he syrjäytyneen työväen, josta saisivat lisää kannattajia itselleen?!
Jos lähdet tuolle linjalle, niin kaikki tunnetut puolueet ottavat kunnian hyvinvoinnista! Kyllä, kok., keskusta, SDP, kaikki ottavat siitä kunnian.
Mitä kommunistit ovat muka tehneet isänmaamme hyväksi? Miten he aikovat puolustaa SUOMALAISTA työtä?
on muuttunut?
Kansallissosialistisen Puolueen teesit:
1. Jokaisella on oltava perustuslaillinen oikeus työhön. Työaika on lyhennettävä 35 tuntiin viikossa. Työpalvelu- ja nuorisoliittotoimintaa on tehostettava.
2. Koko maa on pidettävä asuttuna. Elintarvikeomavaraisuus, perheviljelmien toiminta ja maaseudun elinvoima on turvattava kaupungistumista vastaan. Maatalous on kansamme tukiranka.
3. Talous on pidettävä valtion säätelyssä. Markkinat palvelevat kansaa, ei päinvastoin.
4. Ruoan arvonlisävero on poistettava. Arvonlisäverovelvollisuuden alaraja tulee korottaa 33 000 euron liikevaihtoon.
5. Kansalaispalkka on palautettava turvaamaan jokaisen kansalaisen perustoimeentulo.
6. Kasvukeskusten asuntopulaa on helpotettava rakentamalla uusia kohtuuhintaisia vuokra-asuntoja. Kaupunkisuunnittelussa on taattava viihtyisän ympäristön ja viheralueiden säilyminen.
7. Tuloeroja on kavennettava. Alle 10 000 euron vuositulot on tehtävä verovapaiksi. Samalla on taisteltava uusia keinottelun muotoja vastaan. Kansainvälinen juutalainen kasinotalous-kapitalismi on pysäytettävä!
8. Suomen energiahuollon tulee perustua kotimaisiin uusiutuviin energianlähteisiin, energiankäytön tehostamiseen ja säästämiseen.