Israel rules
Israel on aloittanut Palestiinalaisten
Kansanmurhan
3126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ole teurastelleet toinen toisiaan viimeaikoina...
Tulitauko... tulta... raatoja... taas tulitauko... taas raatoja... Hulluja nuo Palestiinalaiset....
Voisko muuten joku kertoa että saako toisen muslimin teurastuksesta sen saman määrän neitsyitä... vai onko siinä jokin erilainen laskutapa????
piikkiq
ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan
vähän avittaa Mahmud Abbasin porukkaa...
Kun keskustelu-taso tällä palstalla on mitä on, niin tuollaisen älyttömän "otsikko-kikkauksen" voi vielä antaa anteeksi.
Israelin toimet eivät ole terrorismin syy, vaan sen seuraus. Onkin sanottu: "Jos arabit laskisivat aseensa, alueelle tulisi rauha. Jos Israel laskisi aseensa, se hävitettäisiin pois maailman kartalta."
Esim. Hamasin ideologiaan kuuluu puhtaasti Israelin ja juutalaisten pyyhkiminen pois maailman kartalta, ja tämän jopa "vasemmisto-ideologiset" tahot avoimesti myöntävät.
Valitettavasti Suomen media ei ole tasapuolinen Israel-uutisoinnissaan. Tämän vuoksi on perustettu useita media-kritiikkia puolustavia järjestöjä mm. Take a pen, livetsord, honestreporting... jne.
Hanki tietoa muualtakin!! Älä jää luutuneiden, yli-yksinkertaistettujen mielikuvamaisten ennakkoluulojesi vangiksi.