tykkään...

auringosta,kukista,hernekeitosta...jne. olitko utelias?
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Ihminen on ihmiselle aarre". Mutta sinä tunneköyhä käpy vain puhut "auringosta, kukista, hernekeitosta jne". Joten keskity sinä lopun elämääsi niihin.
Minä kaipaan elämääni toista ihmistä - miestä tai naista, sillä ei ole väliä. Kunhan on minun aallonpituudellani ja ymmärtää minua. Ja jolla on tunteita. Auringot, kukat ja hernesopat saavat minun puolestani jäädä niitä halajaville. Kuvottaa jo ajatellakin, että jokin pierettävä hernesoppa olisi elämäni suurin unelma.

Äänestä
  • ..nämähän hauskat sivut ovatkin!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lesta bi kirjoitti:

auringosta,kukista,hernekeitosta...jne. olitko utelias?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu