Alahärmäs riittää töitä tekeville. Talonmiehetkin pitää palakata virosta, kun ei muuten olis tekijöitä. Kaikki Alahärmään töihin, työntekijöistä huutava pula!
Härmäs työvoimapulaa!
kova pula
81035
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
se,nyt on vain turha maksaa liikaa
paree. Ei osallistu liikaa keskusteluun eikä täs tapaukses ymmärrä tod. näk. edes kieltä. Tekee vaan. Mikäs sen mukavampaa. Omat asukit purnaa tyhmyyksissään jopa lomautuksista. Pitäishän sitä tajuta olla yhteisellä asialla, "säästötalkoissa"!
härmälääsetkin tuleet hienoksi, etteivät nämä nk. paskahommat enää kelpaa. Eikös Suomessa ajatus ole jo pitkään ollut se, että kaikki koulutetaan herroiksi ja siivoojat, laitosapulaiset ja muut "vähempiarvoisten" hommien tuodaan muualta.
Pääkaupunkiseudulla sen näkee hyvin. Ei juurikaan enää törmää suomalaissyntyiseen siivoojaan, kun homma ei enää opiskelijoillekaan kelpaa, kuten aikaisemmin.
..työvoimapulaa oo,sielä,niinkun ylihärmäskin maksavat niin olemattoman huonoja palkkoja,ettei sinne kukaan töihin mee,kun muualla saa paljon enemmän.nimim.tietoa on
joo ja palkat muka "kilpailukykyisiä"hehheh...saatikka sitte se pikkupiiri joka asioita pyörittää
veisivät tuhkatkin pesästä ja työolot kuin kommunismimaissa. näin on
Taitaa vain olla ruoho aidantakana :P
ilmaisesta työvoimasta on aina huutava pula!!!!