Tukka vai ei kysyy

Kansanedustaja (krist) Räsänen on nostanut julkisuuteen keskustelun varusmiesten tukasta, saako vai ei olla palvelusaikana. Sinänsä kai asiasa liene mitään ongelmaa, mikäli könsikäs haluaa pitää pitkän letin niin annetaan hänelle Ruotsinarmeijan mukainen hygieniapakkaus joka sisältää saippuan ja muiden tarvikkeiden joukossa hiusverkon ja papiljotit. Koska omasta palvelusajasta on jo hieman vierähtänyt aikaa, se tapahtui Beatleshurmoksen jälkimainingeissa, olin hieman katkera jouduttuani luopumaan hartaasti kasvatetusta pehkosta. Nyt siitä ei ole enään ongelmaksi asti kunhan aamuisin lasken että kaikki 36 rintakarvaa ovat tallella. Naisille vanhan kuosin mukainen tukanleikkuu saattaa olla haitallista jollei ole Demi Moore. Asia on tietysti miehille joilla on itsetunto tukasta kiinni, heille voisi perustaa oman joukko-osaston lotta mallin mukaan ja antaa puvun sijaan hamekangas.

7

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NYYPERIN REETU

      ja letti leikattiin,mutta se kasvoi takaisin.
      jos itsetunto on kiinni tukasta on parempi vapautusta.

    • perusteella

      erehdyin luulemaan sinunkin kyselevän tykkääkö naiset tukallisesta vai tukattomasta, ja vastauskin oli jo valmiina. Joo...tykkään jos korvien välissä on jotain, hiuspehkolla ei niin väliä :)

      Räsänen ei varmaan moista keskustelua kävisi, ellei olisi oma lehmä ojassa.
      Oman pojan enkelikiharat halutaan säilyttää, muiden kuontalolla tuskin väliä.
      Armeijasta en pahemmin tiedä, enkä ole jaksanut edes kuunnella niitä lukuisia muisteloita, mutta hiusten pituus voi olla turvallisuus tekijä. Monta hukkumis onnettomuutta on vältetty pitkän tukan ansiosta, siihen on hyvä tarrata jos kaveri meinaa joutua upoksiin.

      On siitä jonkin verran haittaakin, pituudesta meinaan, oli kauheaa katsella kun kahta nais immeistä yritettiin erottaa toinen toisistaan.

    • Alien-8

      kyllä mä ainakin olen inttitukan suhteen hyvin vanhanaikainen.Lyhyt täytyy olla.Vanhempana sitten voikin kasvattaa kunnon takatukan;)

    • Jos se ei olisi turvallisuus kysymys niin miksi naisillakin velvoitetaan sitomaan hiuksensa ja niskan tulee olla paljas!? Entä kun olet metsässä monta viikkoo ja poreamme unohtui kotio.. sehän on myös hyg.kyssä ! Mikä vilinä siellä päänahassa onkaan parin huonosti pestyn viikon jälkeen ! :O

      • tukkamallia

        vaikka Siimeksestä.


      • tukkamallia kirjoitti:

        vaikka Siimeksestä.

        millitukkaan ajella vaikka maailmankartan ja värjäillä eri väreillä! Sehän olisi vaihtelua sekin. Ei sen tukanleikkuu pitäisi kuolemaksi olla!


    • NYYPERIN REETU

      mutta kyllä kaljussa pitäs olla jakaus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6324
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5398
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4264
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4122
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3891
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      74
      1208
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      326
      1073
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      57
      1024
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      870
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      811
    Aihe