presidentin puhe oli

th osoitti halveksuntaansa kansaa kohtaan.
10409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Toivon, että sänkyäsi käännellään. Toivottavasti huomaat, että kansa käsite on hyvin, hyvin laaja. Kunnioitus veteraaneille, he jos kuka, ketkä ovat kansaivälisiä, moniarvoisesti ajattelevia suuria, henkisiä johtajia. Veteraanit kaikkialla ovat hyvin paljon samaa "heimoa".

Äänestä
  • suuret veteraanit eivät ole saaneet vanhuudessaan arvoistaan kohtelua. Suuri osa näistä veteraaneista kuuluu siihen väestönosaan, jolta eniten on palveluja karsittu. Ne, jotka eivät valita, saavat kärsiä eniten "hyvinvointivaltiossa" nimeltä Suomi.

    Äänestä

  • vain nämä kirjoitti:

    suuret veteraanit eivät ole saaneet vanhuudessaan arvoistaan kohtelua. Suuri osa näistä veteraaneista kuuluu siihen väestönosaan, jolta eniten on palveluja karsittu. Ne, jotka eivät valita, saavat kärsiä eniten "hyvinvointivaltiossa" nimeltä Suomi.

    pöytään, julki. Tee uusi ehdotus, mitä olisi pitänyt tehdä toisin. Ylpeä veteraani

    Äänestä

  • ylpeä veteraani kirjoitti:

    pöytään, julki. Tee uusi ehdotus, mitä olisi pitänyt tehdä toisin. Ylpeä veteraani

    joku transu, teillähän ne asiat hyvin ovat.

    Äänestä

  • toinen päivä yksi vanhus tekee itsemurhan? Vanhukset ovat joukko, joka on unohdettu. 40000 vanhusta kärsii masennuksesta. Sosiaalinen tukiverkko ei ylety heihin. Palveluja sanotaan kyllä olevan, jopa presidentin suulla. Mutta niiden ei nähtävästi ole tarkoituskaan tavoittaa läheskään kaikkia niitä tarvitsevia. Joukossa on varmasti paljon veteraaneja.

    Äänestä

  • että joka kirjoitti:

    toinen päivä yksi vanhus tekee itsemurhan? Vanhukset ovat joukko, joka on unohdettu. 40000 vanhusta kärsii masennuksesta. Sosiaalinen tukiverkko ei ylety heihin. Palveluja sanotaan kyllä olevan, jopa presidentin suulla. Mutta niiden ei nähtävästi ole tarkoituskaan tavoittaa läheskään kaikkia niitä tarvitsevia. Joukossa on varmasti paljon veteraaneja.

    esille, perustele ne, kiitos

    Äänestä

  • kuusikaunokki kirjoitti:

    esille, perustele ne, kiitos

    Laita googleen hakusana "vanhusten itsemurahat". En osaa linkittää niitä tänne.

    Äänestä

  • itsekin kirjoitti:

    Laita googleen hakusana "vanhusten itsemurahat". En osaa linkittää niitä tänne.

    vanhusten itsemurhat.

    Äänestä

  • kuusikaunokki kirjoitti:

    esille, perustele ne, kiitos

    Noinko vähän sulla on tietoa elämästä Suomesta?? Asiasta on kirjoitettu monissa lehdissä, puhuttu televisiossa. Missä olet ollut, kun tietoa on annettu?

    Äänestä

vahvistamaan pensaspäisten uskoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


populistista horinaa jolla kirjoitti:

th osoitti halveksuntaansa kansaa kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu