Poliisi ei kerro mitä myrkkyä viinassa oli koska he eivät

tiedä mitä myrkky oli.Ja sitä paitsi silloin kun identitteettiä vaihdetaan silloin ei kerrota olin paikkaa ja uutta identiteettiä
2247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lasinpesunestettä siis AUTON . PÖLJÄ

Äänestä
  • Lasin pesunestettä on propanooli ym koostumuksella ja metanolilla, metanoli on tappavaa (varoitus pakkauksessa pääkallo ja luut) muissa risti , ärsyttävä ja haitallinen.

    Metanolin lasinpsesuominaisuus on testeissä todettu paljon huonommaksi kuin muutaman muun alkoholisekoituksen(tm 90 luvulla , tuulilasi)

    metanolipitoista nestettä myydään yleisemmin halpahalleissa ym , koska se on halvempaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jepalusta kirjoitti:

tiedä mitä myrkky oli.Ja sitä paitsi silloin kun identitteettiä vaihdetaan silloin ei kerrota olin paikkaa ja uutta identiteettiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu