Rikas olet todella siunattu !!!

2. Kor. 8:9
   
Sillä te tunnette meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen armon, että hän, vaikka oli rikas, tuli teidän tähtenne köyhäksi, että te hänen köyhyydestään rikastuisitte.

Room. 10:12
   
Tässä ei ole erotusta juutalaisen eikä kreikkalaisen välillä; sillä yksi ja sama on kaikkien Herra, rikas antaja kaikille, jotka häntä avuksi huutavat.

Sananl. 10:22
   
Herran siunaus tekee rikkaaksi ilman vaivaa

Ei se ole vaiva huuta Hänelle AUTTA JEESUS !!!!!
3394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiitos siunauksista, en minä niillä mitään tee mutta kiva kuulla että syrjäytynyt luuseri kiittää oikein kädestä pitäen minua!
Joka lakkutin hänenkin työpaikkansa.....

Äänestä

Se on hyvä rukous! Enempää ei sanoja tarvitakaan.

Muistan kuulleeni tapauksen sodan ajalta, jossa haavoittunut mies jäi ampumahautaan eikä häntä päästy vihollisen hyökkäyksen tähden hakeman kuin vasta kahden päivän perästä. Tuona aikana mies oli menehtynyt. Klubi-tupakka-askinsa pintaan hän oli kirjoittanut viimeisiksi sanoikseen "Jeesus oli täällä". Siunattu viesti auttajille ja meille jälkeen jääneille.

Auta Herra! Toivon sen nousevan monen sydämestä tänä iltana.

"Teillä auttaja on, apu ahdinkohon,
tätä tietä kulkiessanne.
Hän on armollinen, Hän on uskollinen,
pysykää yhä Jeesukseenne".

Äänestä

Eikö ns rikas ja köyhä joka elää kädestä suuhun
ole eriarvoisassa asemassa seurakunnassa Huom
Oma kokemus ns arvostettu seurakunnan jäsen saa
tehdä ns syntiä josta ei moitita köyhää moititaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


savonarola kirjoitti:

2. Kor. 8:9
   
Sillä te tunnette meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen armon, että hän, vaikka oli rikas, tuli teidän tähtenne köyhäksi, että te hänen köyhyydestään rikastuisitte.

Room. 10:12
   
Tässä ei ole erotusta juutalaisen eikä kreikkalaisen välillä; sillä yksi ja sama on kaikkien Herra, rikas antaja kaikille, jotka häntä avuksi huutavat.

Sananl. 10:22
   
Herran siunaus tekee rikkaaksi ilman vaivaa

Ei se ole vaiva huuta Hänelle AUTTA JEESUS !!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu