Kannattaako Perussuomalaista äänestää?

Pienellä täipuolueella ei taida olla kovin paljon mahdollisuuksia vaikuttaa asioihin.

Mitä mieltä Fortumin optioista?

Vanhusten hoito palvelutaloissa ja terveyskeskuksissa.

Kävin Tapanina tervehtimässä isääni terveyskeskuksen vuodeosastolla. Siellä hän vielä iltapäivällä makasi edellisen yön kusivaipoissa lääketokkurassa muovitetussa vuoteessa.

Pitäisikö tällaisesta kidutuksesta ilmoittaa YK:n ihmisoikeuskomissiolle?
7426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

viime vaaleissa että hyvissä asemissa tässä ollaan vaikka PerusS onkin tiedotuspaitsiossa

Äänestä
  • Timo Soini Donna Paukun ensimmäisenä löylytettävänä perjantaina, Kontulan Perussuomalaiset ry OBS!:ssa.
    Äläkä unohda HUOMENTA SUOMEN aamusäätä!
    SHOW GOES ON!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

reino osaa rollata. Vai että fortumi ja kusivaipat kiinnostaa. Tairat ollakin joku katoavaan vennamolaisheimoon kuuluva polonen.

Äänestä
  • Millä tavalla ajattelet kirjoituksesi vaikuttavan myönteisesti vanhusten hoitoon?

    Vaikka tairankin olla katoavaan vennamolaisheimoon kuuluva polonen, niin kivat sulle.

    Reino

    Äänestä

Maalaisliitto (nyk. Keskusta) sai vain muutaman edustajan ensimmäisissä vaaleissa 1907. Ei sekään olisi kasvanut, jos olisi ajateltu noin.

Äänestä
  • Maalaisliitto-Keskustalla on ollut perustamisestaan lähtien suunnilleen saman verran kansanedustajia kuin tälläkin hetkellä. Se sai heti kättelyssä siis useamman kymmentä edustajaa. Emme voi sanoa, että "vain muutaman", sillä se puolue on AINA ollut iso - kuten kokoomus ja demaritkin.

    Jos jollakin asialla on laajaa tilausta, niin sitä ei ole tyhjästä tarvinnut aloittaakaan.

    Maalaisliitto on viljelijöiden, demarit työväen ja kokoomus porvareitten puolue - näin karkeasti sanoen. Nämä ovat aina vieneet ja pakosta vievät jatkossakin kaikki enemmistöt politiikkaan osallistuvista.

    Äänestä

Mihin tietoon perustuu Ari Kähärän eilen esittämä väite Heikki Talan "seniiliydestä"
Erikoinen väite saman puolueen kansanedustajaehdokkaalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Reino kirjoitti:

Pienellä täipuolueella ei taida olla kovin paljon mahdollisuuksia vaikuttaa asioihin.

Mitä mieltä Fortumin optioista?

Vanhusten hoito palvelutaloissa ja terveyskeskuksissa.

Kävin Tapanina tervehtimässä isääni terveyskeskuksen vuodeosastolla. Siellä hän vielä iltapäivällä makasi edellisen yön kusivaipoissa lääketokkurassa muovitetussa vuoteessa.

Pitäisikö tällaisesta kidutuksesta ilmoittaa YK:n ihmisoikeuskomissiolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu