Jenkit kutsuvat jo kaatuneitakin palvelukseen! Onkohan Bush taas sopinut asiasta kahdenkesken Jumalansa kanssa? Me maallisemmat sanomme: "Ylen noloa?"
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1297572
ZOMBIE-ARMEIJA ON TOTTA?
14
13738
Vastaukset
- Mikä juttu
Kyllä kannattaa mesota.
tekee virheitä, niinhän sitä sanotaan.
Joitakin vuosia sitten munkki Arsenille tuli kutsu ilmoittauta peruskoulun ekalle luokalle. Munkki Arseni oli 107 vuotias mutta eihän tämä viisas tietokone sitä tajunnut.
Sattuu ja tapahtuu.- seppo vaisanen
Eilen CNN:n uutisissa korkeasrvoinen kenraali valitti tapahtunutta. Hän oli stä mieltä, että armeijan pitäisi( tässä vaiheessa sotaa) pystä parempaan ja vakuutti niin käyvän tulevaisuudessa
Seppo Väisänen
Helsinki
- ironmikes
.. suuri ja häviö edessä, niin vainajatkin kelpaavat sotimaan. Se hyvä puoli niissä on, ettei niitä voi toistamiseen saattaa hengiltä.
- VeToSa
Onkohan tämä sellainen armeija kuin esim. elokuvissa "night of the living dead". Syövätköhän jenkkizombit aivoja? Huvittavaa jos jenkit suostuvat johtajansa toilailuihin yhä; Bush lähettää yhä lisää joukkoja Irakiin vaikka on tullut yhä ilmeisemmäksi että miehittäjä päättää itse valloitetun maan asioista, jopa verotuksesta ja haistattaa demokratialla pitkät. Kestääkö Buschistien valta jatkossakin vai luopuvatko amerikkalaiset pahuuden tiestä ja työstä? Asian valoisa puoli on se, että hunnutetutkin naiset saavat maistaa ameriikkalaista kikkeliä!
- Vasuriälykkö
Saatana, diplomaattisuhteet poikki Suomen jä USApaskan kanssa... Suurlähettiläs kotiin...
Mutta myös JATKOSSA Pentagonin on otettava totena hattuun: demokratiaa ei voida luoda väkivallalla.
- Pera
capt.cöpenick kirjoitti:
Mutta myös JATKOSSA Pentagonin on otettava totena hattuun: demokratiaa ei voida luoda väkivallalla.
Hoh, kohta siellä taistelukentältä voi bongata tällaisen näyn:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Iron_Maiden_-_A_Matter_Of_Life_And_Death.jpg
No joo, onhan tuon aika harmillinen moka. - golump
Pera kirjoitti:
Hoh, kohta siellä taistelukentältä voi bongata tällaisen näyn:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Iron_Maiden_-_A_Matter_Of_Life_And_Death.jpg
No joo, onhan tuon aika harmillinen moka.... tarua Sormusten herrasta ja osaa kuninkaan paluu..:D
- työtön suomalainen
Mie haluun nähä viellä joskus onko niitä peltiheikkejä rakennettu siellä jenkeissä sotakoneiksi meita työttömiä vastaan täällä.Vai millä ne meinaa asetella
- jormalaisena
Kuolleet uskoakseni ei kuolla (siis kaatua) eikä haavoittua. Kerrassaan nerokasta.
- xxy
hienohomma kyllä nyt terroristit pelästyy
- yes_rohkee_Suomalainen
Upea idea. enää ei tarvitse vastustaa sotaa, kun kukaan ei kuole.
On varsinainen mahti-idea kutsua jo valmiiksi kuolleet armeejaan ja lähettää heidät taistoon. Tällainen kierrätys ja uudelleen käyttö takaa vihdoinkin sodan jossa kukaan ei kuole, koska kuolleet eivät tunnetusti ammu laukaustakaan.
Saattaisin tällaisen riemu uutisen jälkeen jopa innostua harkitsemaan tuon maan kansalaisuuden hakemista, vain päästäkseni armeejaan, joka tällaisen loistavan strategian on kehittänyt, veronmaksajien rahoilla tietenkin, mutta rahahan on tehty käyttöä varten.
Kuinka tällaista ei ole aiemmin keksitty? Nyt säästyy hautauskulutkin, kun enää kuolleita ei tarvitse haudata, vaan heidät pakataan siististi arkkuun ja arkku toimitetaan kasarmille, valmiina palvelukseen, ei edes kouluttaa tarvitse, säästöä syntyy ja näin maailma pelastuu kun kuolleille ei edes aseita tarvitse järjestää, mitäs he niillä tekisivätkään?
Onkohan tämä Bush jr:n ihan oma suunnitelma, sillä Bush sr ei tällaista keksinyt, pojasta polvi siis todella on parantunut, näin saattaisi todeta.
Tulisi vakavasti nyt harkita sekä kierrätys palkinnon, rauhan palkinnon sekä erityistä neuvokkuutta osoittaneen palkinnon myöntämistä idean isälle, vai lieköhän sitten vain jokin juoni kyseessä, jos vaikka vihollisia pelotellaan tällaisilla keinoin, ehkä se ajatus zombi-armeejasta on tuossa takana? Tämä uutinen kyllä peittoaa terrakotta armeejan mennen tullen, sillä kysehän on suorastaan ikusesta sotajoukosta, ehkä raamatun mainitsema asia tulikin näin nyt toteen?
Että semmoista ; )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 785306
- 1253634
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj413526- 513124
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262788Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72329- 242111
- 1992010
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh4331669Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91588