ZOMBIE-ARMEIJA ON TOTTA?

EgoNisti

14

13756

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikä juttu

      Kyllä kannattaa mesota.

    • tekee virheitä, niinhän sitä sanotaan.

      Joitakin vuosia sitten munkki Arsenille tuli kutsu ilmoittauta peruskoulun ekalle luokalle. Munkki Arseni oli 107 vuotias mutta eihän tämä viisas tietokone sitä tajunnut.

      Sattuu ja tapahtuu.

      • seppo vaisanen

        Eilen CNN:n uutisissa korkeasrvoinen kenraali valitti tapahtunutta. Hän oli stä mieltä, että armeijan pitäisi( tässä vaiheessa sotaa) pystä parempaan ja vakuutti niin käyvän tulevaisuudessa
        Seppo Väisänen
        Helsinki


    • ironmikes

      .. suuri ja häviö edessä, niin vainajatkin kelpaavat sotimaan. Se hyvä puoli niissä on, ettei niitä voi toistamiseen saattaa hengiltä.

    • VeToSa

      Onkohan tämä sellainen armeija kuin esim. elokuvissa "night of the living dead". Syövätköhän jenkkizombit aivoja? Huvittavaa jos jenkit suostuvat johtajansa toilailuihin yhä; Bush lähettää yhä lisää joukkoja Irakiin vaikka on tullut yhä ilmeisemmäksi että miehittäjä päättää itse valloitetun maan asioista, jopa verotuksesta ja haistattaa demokratialla pitkät. Kestääkö Buschistien valta jatkossakin vai luopuvatko amerikkalaiset pahuuden tiestä ja työstä? Asian valoisa puoli on se, että hunnutetutkin naiset saavat maistaa ameriikkalaista kikkeliä!

    • Vasuriälykkö

      Saatana, diplomaattisuhteet poikki Suomen jä USApaskan kanssa... Suurlähettiläs kotiin...

      • Mutta myös JATKOSSA Pentagonin on otettava totena hattuun: demokratiaa ei voida luoda väkivallalla.


      • Pera

      • golump

    • työtön suomalainen

      Mie haluun nähä viellä joskus onko niitä peltiheikkejä rakennettu siellä jenkeissä sotakoneiksi meita työttömiä vastaan täällä.Vai millä ne meinaa asetella

    • jormalaisena

      Kuolleet uskoakseni ei kuolla (siis kaatua) eikä haavoittua. Kerrassaan nerokasta.

    • xxy

      hienohomma kyllä nyt terroristit pelästyy

    • yes_rohkee_Suomalainen

      Upea idea. enää ei tarvitse vastustaa sotaa, kun kukaan ei kuole.

      On varsinainen mahti-idea kutsua jo valmiiksi kuolleet armeejaan ja lähettää heidät taistoon. Tällainen kierrätys ja uudelleen käyttö takaa vihdoinkin sodan jossa kukaan ei kuole, koska kuolleet eivät tunnetusti ammu laukaustakaan.

      Saattaisin tällaisen riemu uutisen jälkeen jopa innostua harkitsemaan tuon maan kansalaisuuden hakemista, vain päästäkseni armeejaan, joka tällaisen loistavan strategian on kehittänyt, veronmaksajien rahoilla tietenkin, mutta rahahan on tehty käyttöä varten.

      Kuinka tällaista ei ole aiemmin keksitty? Nyt säästyy hautauskulutkin, kun enää kuolleita ei tarvitse haudata, vaan heidät pakataan siististi arkkuun ja arkku toimitetaan kasarmille, valmiina palvelukseen, ei edes kouluttaa tarvitse, säästöä syntyy ja näin maailma pelastuu kun kuolleille ei edes aseita tarvitse järjestää, mitäs he niillä tekisivätkään?

      Onkohan tämä Bush jr:n ihan oma suunnitelma, sillä Bush sr ei tällaista keksinyt, pojasta polvi siis todella on parantunut, näin saattaisi todeta.

      Tulisi vakavasti nyt harkita sekä kierrätys palkinnon, rauhan palkinnon sekä erityistä neuvokkuutta osoittaneen palkinnon myöntämistä idean isälle, vai lieköhän sitten vain jokin juoni kyseessä, jos vaikka vihollisia pelotellaan tällaisilla keinoin, ehkä se ajatus zombi-armeejasta on tuossa takana? Tämä uutinen kyllä peittoaa terrakotta armeejan mennen tullen, sillä kysehän on suorastaan ikusesta sotajoukosta, ehkä raamatun mainitsema asia tulikin näin nyt toteen?

      Että semmoista ; )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      123
      2634
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      229
      2073
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      184
      1848
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      50
      1717
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      131
      1468
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      57
      1345
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1158
    8. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      289
      946
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      835
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      65
      798
    Aihe