Hei. Olen 25v seurusteleva mies. Tätä parinvaihtoa nyt tullut hieman mietittyä, tosin ei mitään aikeita siihen ole, mutta kuitenkin mietittyä.. ja minua ihmetyttää miten monet miehet täälläkin sanovat nauttivansa siitä kun saavat katsoa kun heidän puolisoaan pannaan. Ei siinä todellakaan mielestäni mitään väärää jos siitä kaikki nauttivat. Mutta vaikea käsittää miten siitä voi nauttia jos todella rakastaa vaimoaan. En pystyisi kimppaan myöskään toisen naisen kanssa. Tuntuisi helvetin pahalta tyttöystäväni puolesta. Mielestäni olen itsenäinen ja aikuinen mies ja "kokeilunhaluinenkin", mutta varmaan sitten minun tunnemaailmaani ei tällainen sovi. Tällaista pohdintaa vain, en kysy mitään tai pyydä selitystä, mutta olisi kiva tietää mikä siinä kiihottaa niin paljon.
Vatinee itsetuntoa.
kunhan pohdin
31682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos rakastaa naistaan, voi tarjota hänelle ihanan kokemuksen. Kun nainen saa sisälleen kaksi miestä samaan aikaan, se tuntuu hyvältä.
Kiihottaa, kun näkee oman naisen nauttivan.
Mustasukkaisille ääliöille homma ei sovi.
..joku aloittaa asiallisesti pohdiskelemaan miksi ei itse edes yrittäisi.
Ja sinä päädyt siihen, että kaikki jotka eivät luule tunnepuolella pystyvänsä ryhmäseksiin, ovat mustasukkaisia ääliöitä.
Hohhoijaa.. mikset sitten anna kaikkien kukkien kukkia jos olet niin epäitsekäs?
Aika moni tiukkapipo kuuluu myös mustasukkasten lahkoon.En tarkoita ekaa kirjoittajaa.
Eikä nää kimppajutut tuu kellekään mieleen, jos
parihteessa eletään vielä kiihkeää romanttisen rakkauden jaksoa. Siihen ei kuulu muut ihmiset.