Win2000 väittää ettei oikeuksia!

1234

Kysyin tätä jo aloittelijoiden puolelta, mutta ei tullut vastausta joten koitetaan täältä...

Yritin asentaa win2000-ohjelmaan uutta virstorjuntaa, kun ohjelma rupesikin väittämään, ettei minulla ole siihen asennukseen tarvittavia oikeuksia. Koneella on 2 eri käyttäjää, joista kummankin kohdalla se herjaa samaa asiaa, vaikka minulle todellakin pitäisi olla laitettuna kaikki mahdolliset oikeudet. Mikä tässä auttaisi, käyttöjärjestelmän asentaminen uudelleen vai mikä??

Kiitos mahdollisille auttajille!

4

464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikä on.

      Itsellä w2000 on asennettuna siten että ei kysele salasanoja eikä käyttäjiä eikä mitään muutakaan.Näinollen en valitettavasti osaa antaa minkäänlaisia neuvoja kyseisessä tilanteessa.Jos olisit kysynyt esim."miksi printteri ei printtaa kuin mustavalkoisia kuvia" olisin voinut antaa muutaman ohjeen printterin säädöissä.Mutta kuten edellä mainitsin tähän sinun probleemaan en tiedä vastausta.

    • niin että se

      valitus tulee siitä virustorjunnasta eikä
      käyttiksestä?
      Maksamatta tai piraatti.

    • harza-vaan

      Tuohon voi olla useampia syitä. Ensinnäkin olethan imuroinut ns. tulevan ohjelman kovalevylle sulkenut Internet yhteyden ja poistanut vanhan torjunta ohjelman ja esim. EasyCleanerillä tarkistanut rekisterin (saa googlettamalla). Nyt puhtaalta pöydältä pitäisi asennuksen onnistua.

    • harza-vaan

      Suomenkielinen W2k käyttäjätunnukseen: Järjestelmänvalvoja Salasana: Salasana
      Englanninkieliseen: Admin
      Password

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5278
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4111
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2219
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2048
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1805
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1454
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1270
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1056
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      991
    Aihe