On sitte Parolan ravintola-annosten hintataso noussut äärimmillään noin 20%! Tosin johtuen korkeasta henkilökohtaisesta moraalista tilaan jo nyt vähemmän.
Voi saateri!
jormananen
71424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Täytynee siirtyä Ravintola Kretanekan kanta-asiakkaaksi. Tai mahdollisesti äärimmäisessä hädässä jopa Ravintola Kurun.
Menkäämme siis toki Pub Artturin kautta, missä voimme puhua politiikasta. Siellä eräs apina tarjoilee keskiolutta ja naksuja.
meet, millä sää sisälle pääset, eihän siellä mitään
oo, siis tapahdu?
Mee vaan Kuruun kanta-asiakkaaksi, jos ei siellä oo
mitään, olisko karviassa?
Tämä oli uutta. Pöytä puhdistui hiukan, ei täysin, mutta pullanmurut häipyivät. Jos emme pääse Kretanekkaan, menkäämme siis Karviaan!
...taas talkoisiin haaskalintukonserniin herra Tyvioja? J.Y., sanansa mittainen mies, on vissiin kyselly. Täytys varmaan vaatia se mellakkapullon hinta (n. 1,5€) siihen perusvittuilutaksan päälle.
Hiukan lisää tuonkaltaista moraalia ja Parola joutuu panemaan itsensä kiinni. Sitä ravataan edestakaisin niin kuin koiratarhassa. Ehkäpä vien kamani kämpälle ja juon pääni täyteen. Pääni nimittäin tuntuu aivan tyhjältä. Ehkä se johtuu ilmastonmuutoksesta.
Soita toki, kun olet tehnyt vallankumouksen ja aiot juoda paljon. Tulen yhtä varmasti kuin vanhuus. Tärkeintähän on lähteminen. Auf Wienerschnitzel!