Olen törmännyt

Sandra.s

huom! itsestäni mielenkiintoiseen asiaan.
Olen politiikka palstoilla kirjoitellut "omana itsenäni" Elikkä kuvani kanssa kommentteja.

Kuinka ollakkaan, palsta KOKOOMUS, sieltä tuli törkyä? Toki ymmärrän että palstoille kirjoittelee kuka hyvänsä, mutta? Miksi juuri tämä palsta?

Senkun pitäisi vastata myös minun unelmiani, jos käyttäytyisin ja ajattelisin sen mukaan mikä oma tilanne on.

TOsin ,onnekseni en ääntäni noille anna. :)

2

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monillakaan ei oikeasti ole mitään varsinaista sanottavaa politiikasta, kuten ehkä olet huomannutkin. Kirjoittajat mollaavat mieluummin poliitikkoja ja toisia kirjoittajia kun sen voi tehdä anonyymisti, kuin että ottaisivat kantaa yhteiskunnallisiin asioihin. Monilla näille palstoille mollauksiaan tekevillä tuskin on edes asiakeskusteluun tarvittavia kykyjäkään.

      On tietenkin huomattava, että poliitikkojen tekemien päätösten ja niiden seurausten arvostelu on eri asia kuin henkilökohtainen ajojahti. Samat politiikassa mukana olevat henkilöt ovat sangen usein olleet tekemässä myös hyviä päätöksiä kansalaisille. Kannattaa ottaa siis kantaa asia kerrallaan, meidänkin.

      Seuraavat pari kuukautta elämme aikaa, jonka aikana lausutuille lupauksille ja "antaa ymmärtää" viesteille lasketaan vaalien jälkeen kevyet tai vähän raskaammat mullat. Mielenkiintoista kampanjoita on seurata, vaikka lähinnä keskiarvotilastoihin perustuvaan joitakin ihmisiä kohtaan kylmään päätöksentekoon toivoisin edes hitusen inhimillisyyttä minäkin.

    • Helinä-keiju3

      Sosiaalidemokraattisella palstalla olen törmänny aivan viheliäisen typeriin ja törkyviestejä kirjoittaviin aktiividemareihin. Itsekin päätin ruveta olemaan typerä nimimerkillä perhedemari.
      Ps. jos mokaat, niin sano olevasi ruotsalainen.

      Eli ei mee juttus läpi, Sandra pieni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      23
      5028
    2. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      164
      3568
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      58
      2961
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2860
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      140
      2769
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      111
      1903
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      6
      1542
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1436
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1385
    Aihe