Kommunistit tukevat Israelin hävittämistä

Kommunistien ja ns. radikaali vasemmiston piirissä on jo pitkään ollut juutalaisvastaisia asenteita. Israelin juutalaisten hävittäminen saa heidän hiljaisen hyväksynnän.
Kun olen joskus hieman kysellyt, että eikö Iranin presidentin juutalaisvastaisuus ja tappo puheet ole epämiellyttäviä ja väärin, niin en ole koskaan saanut suoraa vastausta vaan ennemminkin on vastattu kysymyksellä, "etkö tiedä mitä Israel on tehnyt". Joka kyllä kertoo paljon.
4660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sionismia tulee vastustaa sen kaikissa muodoissa samoin antisemitismiä.

Äänestä

Sionismi ja juutalaisuus eivät ole rinnastettavia asioita.Yhdistetyillä Kansakunnila on 365 päätöslauselmaa,joita Israelin valtio ei noudata.Israel on kansainyhteisössä kerta toisensa jälkeen tuomitu rotusorrosta.
Maan lait takavat äänestysoikeuden maassa asuvile ja juutalaisille,jotka ovat kansanryhmää ylenevässä taikka alenevassa polvessa.Käytännössä se tarkoittaa,viisi polvea Yhdysvaloissa asunut on ulkojuutakainen ja äänioikeutettu vaaleissa, Maan alkuperäisillä asukkailla,Palestiinalaisilla,ei ole oikeutta äänestää vaaleissa.
Meillä on Itäisellä uudellamaalla pässi,joka kutsuu Israelia lähi-idän ainoksi demokratiaksi.

Israelin poliittiseen puoluekarttaan kuuluu myös vasemmisto. Oletko pannut merkille.
Israel on sotilasvaltio jonka inflaatio vuodessa yli 500 %. Minkään maan talous ei kestä tuollaista inflaatiota ilman ulkopuolista tukea. Tukijalka on Yhdysvallat,Israel on koira joka vahtii amerikkalaisten öljyn.

Minusta ei saa antisemiittiä tekemälläkään.Näine mielipiteineni en halua olla missään tekemisissä kuulapäitten kanssa.Ellen periaattessa vastustaisi kuolemantuomota,ammuttaisin yhden lehdon heti aamusta.

Vastustan siis sionismia poliittisena aatteena,vastustan sionistien harjoittamaa valtioterrorismia.

Äänestä

En tue juutalaisia enkä muslimeja. Molemmat osapuolet sais lopettaa sen sotimisen ja tappamisen. Rauha sais tulla, muttei tuu. Eikö ne koskaan opi? Uskonto tappaa, niin se vaaan on. Ateistinen kapitalistikin voi myöntää sen.

Miksei voida uskonnot voi elää rinnakkain???

Äänestä
  • Siis niingu hei, miksi ME ei voida vaan -niingu muinaiset pygmikataarit viisaasti sano- get along niingu toistemme kaa?

    Siis, kamoon, miksi veli ei voi olla siskolle sisko tai jopa isoveljelle... Rauha, ystävällisyys ja solidaarisuus. Mix ihmiset jaksaa uskoo johonkin, ku mitään ei ole, varsinkaan mulla korvien välissä. Must ois niingu kiva, jos me voitas kaikki elää niingu Toveri Stalin eli ja teki. Tsilleesti niingu kaikki sodat ja leprakin katoais maailmasta ja jutut ois niingu meillä siis hyvin. MIXMIXMIX!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kgd kirjoitti:

Kommunistien ja ns. radikaali vasemmiston piirissä on jo pitkään ollut juutalaisvastaisia asenteita. Israelin juutalaisten hävittäminen saa heidän hiljaisen hyväksynnän.
Kun olen joskus hieman kysellyt, että eikö Iranin presidentin juutalaisvastaisuus ja tappo puheet ole epämiellyttäviä ja väärin, niin en ole koskaan saanut suoraa vastausta vaan ennemminkin on vastattu kysymyksellä, "etkö tiedä mitä Israel on tehnyt". Joka kyllä kertoo paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu