Miten venytetään penniä?

Kuulin jotta näin joulun jälkeen pitäisi venyttää penniä jotta rahat riittäsi pitempään.
No minä tuolta laatikon pohjalta löysin pennin rahan ja olen sitä venytelly jos kuinka päin mutta ee se veny!!!:(
189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

laitat sen rautatiekiskon päälle, ja annat junan mennä päältä :=)))
Näin minäkin nuorenpana likkana sain rahat riittämään :=))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esteri... kirjoitti:

Kuulin jotta näin joulun jälkeen pitäisi venyttää penniä jotta rahat riittäsi pitempään.
No minä tuolta laatikon pohjalta löysin pennin rahan ja olen sitä venytelly jos kuinka päin mutta ee se veny!!!:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu