SAK on SDP:n avulla tehnyt parlamentarismista tässä maassa irvikuvansa. Onko se parlamentaarista toimintaa, kun ilman koko kansan vaaleja suppeassa piirissä valitut SAK:n päättäjät tekevät käytännössä valtakunnan hallituksen kanssa yhteistoiminnassa päätöksiä? Eduskunta asetetaan sitten sovittujen tosiasioiden eteen.
Tai, kun SAK uhkailemalla ymmärtämättömiä ihmisiä Niinistön valinnan muka aiheuttamilla kauhukuvilla ja massiivisesti Halosta tukemalla estivät todellisen demokratian toteutumista viime pres.vaaleissa.
Tai, kun SAK uhkailemalla ymmärtämättömiä ihmisiä Niinistön valinnan muka aiheuttamilla kauhukuvilla ja massiivisesti Halosta tukemalla estivät todellisen demokratian toteutumista viime pres.vaaleissa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ainahan päätöstenteossa otetaan asiantuntijoiden mielipiteet huomioon. Ja kun tehdään työväestöä koskevia päätöksiä, olisihan se erinomaisen tyhmää olla käyttämättä heidän edustajiensa asiantuntemusta hyväksi.
Samoinhan jos vaikka hylkeen suojelusta tehdään lakia pyydetään luontotutkijoiden asiantuntija mielipide. Taitaa olla vaalit tulossa kun tekemällä tehdään kärpäsestä härkästä.
härkäsestä kärpänen!
asiantuntijamielipiteistä vaan oikeasti poliittisesta päätöksenteosta yli parlamentin.
Elinkeinoelmän keskusliitto (EK) ja EVA on KOK:n avulla tehnyt parlamentarismista tässä maassa irvikuvansa. Onko se parlamentaarista toimintaa, kun ilman koko kansan vaaleja suppeassa piirissä valitut EK:n päättäjät tekevät käytännössä valtakunnan hallituksen kanssa yhteistoiminnassa päätöksiä? Eduskunta asetetaan sitten sovittujen tosiasioiden eteen.
Tai, kun EVA uhkailemalla ymmärtämättömiä ihmisiä Halosen valinnan muka aiheuttamilla kauhukuvilla ja massiivisesti Niinistöä tukemalla olisivat estäneet todellisen demokratian toteutumisen pres.vaaleissa.
Jos elikeinoelämä tukee kokoomusta ja muita porvaripuolueita, niin se ei ole politiikkaan sotkeutumista. Persaukisen porvarin mielestä! Mutta jos SAK tukee työväenpuoluetta, niin se vasta on vihonviimeistä politiikkaa!
toimineet samalla tavalla ja sellaisella massiivisuudella ja agressiolla. Siinä on iso ero!
kannattajissa on sankoin joukoin työläisiä, enemmän kuin arvaatkaan. Tukeeko SAK vihreiden vaalikampanjaa? Entä perussuomalaisten? Tai RKP:N? Tukeeko edes kommunistien tai vasemmistoliiton? He-he.
Elinkeinoelämää tietenkin kiinnostaa eniten puolue, joka osaa ajatella työelämää kokonaisuutena, niin että työtä olisi huomennakin. Ja yrittäjyyttä, jotta niitä työpaikkoja tulisi uusia, kun taantuvilta aloilta ne katoavat.