Järkyttävä USA:n sotaretki!

Jopa yli 650 000 kuollutta irakilaista vain Bushin öljynhakuretken seurauksena.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Uusi tutkimus moninkertaisti arvion Irakilaisia kuollut ehkä jopa 650 000/1135224345662
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuinka paljon on uhreja Saddamin takana ja sen klaanin? Taitaa olla paljo enemmän, ja jos olis saanut jatkaa vallassa, mitähän vielä lisättäis?

Äänestä

Ei tuollainen luku voi pitää paikkaansa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauhistunut mies kirjoitti:

Jopa yli 650 000 kuollutta irakilaista vain Bushin öljynhakuretken seurauksena.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Uusi tutkimus moninkertaisti arvion Irakilaisia kuollut ehkä jopa 650 000/1135224345662

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu