10 000 h:gen rukoushuone.

Herra talutti minut elokuun viimeisenä keskiviikkona 2005.Finlandia-talon taakse,Auroran kentälle ja vannoi,että kyseiselle paikalle tulee tulevaisuudessa 10000 hengen rukoushuone.
12405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

...vuonna 2015. Islamisteille.

Äänestä

Sit se ei ollu raamatun Jumala, raamatussa kielletään vannominen, eikä jumala omaa sanaa vastaan sano. Oot jonki sorti hörhö! Niin voi tulla rukoushuone juu, juu, 2028...

Äänestä

toteutuu, niin olet Jumalan voideltu, mutta jos et niin olet väärä profeetta. Siihen aikaan muuten ei voi mennä pitkästi, sillä Jeesuksen takaisin tulo on perin lähellä! Sen osoittaa selvästi sekin, että seurakunnissa on hyljätty Elävä Jumala ja tilalle on tullut synnin suosiminen ja muotomenot, enkä nyt tarkoita ainoastaan helalriseurakuntia,!

Äänestä
  • Itse oln samoilla ajatuksilla seuraillu merkkejä.

    Ehkä vois vielä miettiä, miksi valtavia rakennelmia antikristukselle pystytetään.

    Ne hävitetään alta ajan, kun se päivä tulee ja ehkäpä ehdimme nähdä "maanalaisen" seurakunta-elämänkin.

    Äänestä

talutellut jossain tai jonnekkin, niin Hn olisi sanout, että älä enää rakentele tämän maan päälle mitään 10000 hengen rukoushuoneita, mene enemmin teille ja aitovierille, saarnaa Sanaa ja opeta ihmisille totuuden tie, tiedät,minun sanani on totuus.
Jolla on korva, se kuulkoon mitä Henki seurakunnille sanoo, minä [Jeesus] tulen pian, pidä mitä sinulla on, ettei kukaan ottaisi sinun kruunuasi, ole uskollinen kuolemaan asti!

Siinä sanoma, jonka Jeesus olisi halunnut sinun sanovan, mutta puhuit omiasi !

Äänestä
  • Onko seurakunta tärkeä asia? Kokoonnutaanko siellä kohtaamaan elävää Jumalaa. Kyllä molempiin. Jos Jumala päättää aloittaa suuren herätyksen ja sen toimesta miljoonia tulee uskoon, luuletko että nykyiset kirkot ja seurakunnat pystyvät järjestämään kaikille opetusta ja jumalanpalveluksia/seurakunnan tilaisuuksia? En usko, pitää olla isoja rukoushuoneita minne paljon kansaa pääsee ylistämään ja kiittämään Jumalaa pelastuksestaan. Eiköhän se ole myös Jumalan tahto. Jumala asuu omiensa kiitoksessa.

    Valen

    Äänestä

Eikö olisi hyvä alku, että Herra järjestäisi voidellulleen alkuun edes yhden huoneen rukoustilan, jota voisi asuntonakin käyttää.

Oletko muuten lukenu Mika Waltarin: Onnellinen Feeliks"

Tai joo edes Feeliks ei ollut yhtä surkea reppana kuin sinä.

Äänestä
  • Mistä lähtien ortodoksit ovat kirjoitelleet tänne?Onko herätystä ilmassa?

    Äänestä

  • Jumalan voideltu kirjoitti:

    Mistä lähtien ortodoksit ovat kirjoitelleet tänne?Onko herätystä ilmassa?

    Voitko hieman tarkentaa mitä tarkoitat vai loppuiko kirjastosta varasttu aikasi jos kesken.

    Äänestä

  • Mikä sinä olet herjaamaan lähimmäistäsi. Varo, ettet joudu tilille pilkkaamisestasi!

    Äänestä

  • Onnellinen* kirjoitti:

    Mikä sinä olet herjaamaan lähimmäistäsi. Varo, ettet joudu tilille pilkkaamisestasi!

    Trust me, ei kannata.

    Voin jo odottaa, että jatkaessani kritisointiasi, toteat seuraavaksi, että Jumalan voideltuun ei saa koskea eikä häntä saa kriittisesti arvioida, saati pilkata.

    Voi käydä jopa niin, että Herra ottaa voidellulle höýrypäälle nausreskelevan ennen aikojaan ylös.

    tai voit vaihteohtesti nähdä ilmestyksen, jossa kuusi miestä kantaa selällää makaavaa miestä lavetilla ovesta ulos.

    Kerroin nuo uhkailut jo valmiiksi, niin ei tarvitse sinun sitten vaivautua.

    Äänestä

  • 1+1 kirjoitti:

    Trust me, ei kannata.

    Voin jo odottaa, että jatkaessani kritisointiasi, toteat seuraavaksi, että Jumalan voideltuun ei saa koskea eikä häntä saa kriittisesti arvioida, saati pilkata.

    Voi käydä jopa niin, että Herra ottaa voidellulle höýrypäälle nausreskelevan ennen aikojaan ylös.

    tai voit vaihteohtesti nähdä ilmestyksen, jossa kuusi miestä kantaa selällää makaavaa miestä lavetilla ovesta ulos.

    Kerroin nuo uhkailut jo valmiiksi, niin ei tarvitse sinun sitten vaivautua.

    Kyllä kannattaa, nimittäin olla pilkkaamatta.

    Turhaan odotit minulta uhkauksia; minähän vain neuvoin sinua varomaan! Sellainen joka itse on ollut tai on samassa vaaratilanteessa, pystyy neuvomaan toista. Trust me, pilkka on lähellä meitä jokaista; joko subjektin tai objektin ominaisuudessa.

    Siispä, tell me, onko sinusta pilkkaaminen hieno asia. Kuvastaako se hengen ja aatteen tai kenties uskontosi ylevyyttä? Tell me, you big-mouthed hero!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jumalan voideltu. kirjoitti:

Herra talutti minut elokuun viimeisenä keskiviikkona 2005.Finlandia-talon taakse,Auroran kentälle ja vannoi,että kyseiselle paikalle tulee tulevaisuudessa 10000 hengen rukoushuone.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu