Kristillinen käyttöjärjestelmä...

4221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Haluaisin luopua xp järjestelmästä enkä siirtyä vistaan. Iexplorerista luovuin jo aikaa sitten firefoxiin, mutta olisi mukava jättää koko Microsoft soopa vastaan.

Äänestä

Että Ubuntu hellareille. Tälläkin hetkellä nettikoneessani on Ubuntu. Syy löytyy mm. viruksista, joitka eivät vaivaa linuxia.

Uskovaisten tietokoneiden luulisi Wintoosallakin olevan turvassa: niissähän on kai jumalallinen palomuuri, virustorjunta ja spywaretutka. F-Secure on kuulemma tehnyt sopparin taivaan pääkäyttäjä- enkelin kanssa. Perkele kun yrittää tartuttaa ilkeitä matoja jumalallisiin toosiin.

Äänestä

L Torvaldsille vain C. Ronaldolle?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tpk_68 kirjoitti:

...saatavilla.

Christian Linux:

http://www.ichthux.com/
http://www.ichthux.com/en/screenshots

Ubuntu Christian Edition:

http://www.whatwouldjesusdownload.com/christianubuntu/2006/07/about-ubuntu-christian-edition.html
http://www.whatwouldjesusdownload.com/christianubuntu/2006/11/ubuntu-ce-v151-dapper-screenshots.html

Onkohan noissa nimetty uudelleen Linuxin 'kill'-komento ja daemon-palvelut :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu