TOSI TV OHJELMIA TULEE AIVAN LIIKAA

Pian taas uusi Amerikkalainen SISUSTAA TÄHTIEN KANSSA, ja uskomus myös että tulee matkittuna myöhemmin kotimainen versio.
Nythän taas alkaa tuo tanssii tähtien kanssa.
Ja kaikenmaailman mallien haut ym.
Nyt jää kyllä katsomatta, väsyy jo näihin.

8

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ansku.

      Mutta entäs sitten ruoanlaitto-ohjelmat? Sisustusohjelmia tulee kans tuutin täydeltä, mutta niistä löytyy vielä joitain katsottavia.

      • niin.............

        Eikä noissa ohjelmissa kuseskella eikä dokata, eikä
        häpäistä itseään.


      • On todella liikaa, sanotaanhan että Suomen kansa yli lihavia.
        Ja eikun keittiöiden täydeltä tulee näitäkin aivan liikaa.
        Tuntuu siltä että joka kanava vain miettii uusia tosi tv ohjelmia.
        Itse haluan katsoa hyviä elokuvia, sarjoja ja dokumentteja.


      • tulee aivan liikaa
        Toffe kirjoitti:

        On todella liikaa, sanotaanhan että Suomen kansa yli lihavia.
        Ja eikun keittiöiden täydeltä tulee näitäkin aivan liikaa.
        Tuntuu siltä että joka kanava vain miettii uusia tosi tv ohjelmia.
        Itse haluan katsoa hyviä elokuvia, sarjoja ja dokumentteja.

        Mieluummin katson kuitenkin vaikka sitten jotain tosi-tv ohjelmaa kun ikivanhoja jo moneen kertaan kulutettuja leffoja. Toi maikkarin Bondi putki esim nyt kevätkaudella tökkii ja pahasti. Yleensä kyllä mulla on muutakin tekemistä ku katsella telkkaria.


    • Mainosrahoitteisilta..

      kotimaisilta kanavilta ei tunnu tulevan mitään muuta kuin v*.*n tositeeveetä! Ohjelmien sisältö on totaalisen ala-arvoista, täyttä paskaa. en ymmärrä ketä ylipäätään tollainen sonta kiinnostaa.. onneksi vielä on yleisradio, ja taivaskanavat joista voi valita laadukasta urheilua, dokkareita ym..

    • Uutisetkin tulevat

      monta kertaa päivässä monelta eri kanavalta - niin radiosta kuin tv:stäkin. ;-) Jos osallistuminen tosi-tv ohjelmiin edesauttaa ihmisiä saamaan töitä ja elantonsa rehdillä tavalla ei sen pitäisi olla työhaastattelua kummempi juttu.

      • uutiset eri asia

        Sieltä voi tulla myös viimehetken tapahtumat, mitä esimerkiksi ei kuule aikaisemmista uutisista, mutta myönnän että niitäkin voisi harventaa.
        Olen samaa mieltä tosi tv ohjelmia aivan liikaa, ja shatit ja pelit turhia, monet velkaantuvat kovista puhelinlaskuista, useat kun lähettelevät viestejä kymmenittäin esim. lapset joiden liitymä vanhempien nimellä.


    • oli vielä

      kaikki hyvin. Silloin oli paljon Karpolla on asiaa -tyyppisiä makasiiniohjelmia. Sittemmin tuli mukaan tietokilpailuja. Nyt ruudun valtaa tosi-tv.

      Pelkästään vaalivalvojaisten, uutisten ja muutamien dokumenttien - ainoiden katsomisen arvoisten ohjelmien - takia en oikein viitsisi televisiota pitää.

      Nyt kun tulee tämä Digi-TV-uudistus, ajattelin jättää digisovittimen hankkimatta. Jos ohjelmisto paranee, voin harkita asiaa uudestaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      143
      1649
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1551
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      28
      1179
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1121
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      83
      951
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      921
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      351
      913
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      61
      788
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      761
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      756
    Aihe