Pian taas uusi Amerikkalainen SISUSTAA TÄHTIEN KANSSA, ja uskomus myös että tulee matkittuna myöhemmin kotimainen versio.
Nythän taas alkaa tuo tanssii tähtien kanssa.
Ja kaikenmaailman mallien haut ym.
Nyt jää kyllä katsomatta, väsyy jo näihin.
TOSI TV OHJELMIA TULEE AIVAN LIIKAA
8
514
Vastaukset
- Ansku.
Mutta entäs sitten ruoanlaitto-ohjelmat? Sisustusohjelmia tulee kans tuutin täydeltä, mutta niistä löytyy vielä joitain katsottavia.
- niin.............
Eikä noissa ohjelmissa kuseskella eikä dokata, eikä
häpäistä itseään. On todella liikaa, sanotaanhan että Suomen kansa yli lihavia.
Ja eikun keittiöiden täydeltä tulee näitäkin aivan liikaa.
Tuntuu siltä että joka kanava vain miettii uusia tosi tv ohjelmia.
Itse haluan katsoa hyviä elokuvia, sarjoja ja dokumentteja.- tulee aivan liikaa
Toffe kirjoitti:
On todella liikaa, sanotaanhan että Suomen kansa yli lihavia.
Ja eikun keittiöiden täydeltä tulee näitäkin aivan liikaa.
Tuntuu siltä että joka kanava vain miettii uusia tosi tv ohjelmia.
Itse haluan katsoa hyviä elokuvia, sarjoja ja dokumentteja.Mieluummin katson kuitenkin vaikka sitten jotain tosi-tv ohjelmaa kun ikivanhoja jo moneen kertaan kulutettuja leffoja. Toi maikkarin Bondi putki esim nyt kevätkaudella tökkii ja pahasti. Yleensä kyllä mulla on muutakin tekemistä ku katsella telkkaria.
- Mainosrahoitteisilta..
kotimaisilta kanavilta ei tunnu tulevan mitään muuta kuin v*.*n tositeeveetä! Ohjelmien sisältö on totaalisen ala-arvoista, täyttä paskaa. en ymmärrä ketä ylipäätään tollainen sonta kiinnostaa.. onneksi vielä on yleisradio, ja taivaskanavat joista voi valita laadukasta urheilua, dokkareita ym..
- Uutisetkin tulevat
monta kertaa päivässä monelta eri kanavalta - niin radiosta kuin tv:stäkin. ;-) Jos osallistuminen tosi-tv ohjelmiin edesauttaa ihmisiä saamaan töitä ja elantonsa rehdillä tavalla ei sen pitäisi olla työhaastattelua kummempi juttu.
- uutiset eri asia
Sieltä voi tulla myös viimehetken tapahtumat, mitä esimerkiksi ei kuule aikaisemmista uutisista, mutta myönnän että niitäkin voisi harventaa.
Olen samaa mieltä tosi tv ohjelmia aivan liikaa, ja shatit ja pelit turhia, monet velkaantuvat kovista puhelinlaskuista, useat kun lähettelevät viestejä kymmenittäin esim. lapset joiden liitymä vanhempien nimellä.
- oli vielä
kaikki hyvin. Silloin oli paljon Karpolla on asiaa -tyyppisiä makasiiniohjelmia. Sittemmin tuli mukaan tietokilpailuja. Nyt ruudun valtaa tosi-tv.
Pelkästään vaalivalvojaisten, uutisten ja muutamien dokumenttien - ainoiden katsomisen arvoisten ohjelmien - takia en oikein viitsisi televisiota pitää.
Nyt kun tulee tämä Digi-TV-uudistus, ajattelin jättää digisovittimen hankkimatta. Jos ohjelmisto paranee, voin harkita asiaa uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333184Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441589Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19991Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32979- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22938Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36813Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173803- 48719
