Tekeekö tuotantoyhtiö voittajan sopivaksi katsomastaan kilpailijasta? Vai miksi vain osan suorituksia näytetään. Myöhemmissä kansanäänestyksissä on jo suurelle yleisölle tutut kilpailijat etulyöntiasemassa.
Tuotantoyhtiön
Tahto?
2218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tosiaan tuotantoyhtiö käyttää valtaansa väärin, sillä kaikkien karsintoihin osallistuneiden esitykset pitäisi näyttää ohjelmassa kokonaan. Ketään ei saisi syrjiä, sillä se ei ole mukavaa. Tuomarit ovat vielä niin ammattitaidottomia ja kateellisia, että he karsivat kilpailijoita, vaikka kaikkien pitäisi päästä finaaliin. Ajatelmaa nyt miten pahalta tuntuu jos ei pääse jatkoon ja finaaliin, vaikka olis miten paljon harjoitellut lauluaan. Kyllä monilla hyvillä laulajilla on ollut oikein ihania esityksiä petteri punakuonosta ja hämä hämä häkistä, mutta ne karseet tuomarit eivät aina anna edes laulaa loppuun, eikä tuotantoyhtiö näytä esityksiä edes televisiossa. Kyllä vituttaa semmonen vallan väärin käyttö.
Todellakin, näyttää olevan asia niin että negatiivinenkin julkisuus on parempi kun ei mikään. Joten jos ei näytetä mitään telkkarissa on riski, että kohujulkkikset vievät potin kotiin.
Tämä on kuitenkin laulukilpailu eikä kenestä kohutaan eniten...argh!