Ei mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen ihan kaikessa ole epäonnistunut.
Vanhanen onnistui 90-luvun alussa eduskunnassa läpi ajamallaan ponnella jarruttamaan ydinvoiman lisärakentamista yli kymmenellä vuodella.
Tämän takia Suomessa on pulaa energiasta ja sähkö on ennätyskallista.
Kiitos siis Matti Vanhaselle kalliista sähköstä.
Vielä presidentinvaaleissa tämä nahjus Vanhanen oli ydinvoimaa vastaan, mutta nyt on takki kääntynyt tässäkin asiassa. Näinhän selkärangattomalle Vanhaselle on tavanomaista.
KEPU PETTÄÄ AINA!
Vanhaselle kiitos kalliista sähköstä
12
1091
Vastaukset 12
- Heh heh
Nahjus Känallä meni sormi pe----n. Vai mitä.
- Sonnimies
Suomessa on euroopan halvimpiin kuuluva sähkö.
Oliko peräti toiseksi halvin?
Pitäisi pikkuisen ottaa asioita selvää, vaikka lanttuämpäri koliseekin tyhjyyttään. - Lama parhaillaan
Tosi järkevä ratkaisu siirtää rakentamista.
- Jo riittää!
Tuollainen pelle Matti Vanhanen juuri on. Ei mitään ymmärrystä mistään.
Kiitos Vanhanen kalliista sähköstä! - tämä yksi
kokomusta kokoomuslainen konna,hyvä matti sinuun luotamme.
- Santeri_Alkio
Jos Matti Vanhanen ei olisi estänyt ydinvoiman lisärakentamista eduskuntaponnellaan vuonna 1992, niin Suomessa pärjättäisiin nyt päästökaupassa lähes ilman ostotarpeita ja voisimme keskittyä Kioton sopimuksen uusiin haasteisiin. Tässä sitä Vanhasen "kaukonäköistä" politiikkaa.
- Heh heh
Matti teki viisaan ratkaisun. Kuka olisi silloin laman alla rakentanut. Ei kukaan.
- Omatuntonen
...sen edestään löytää.
Vanhanen oli aivan yhtä typerä vuonna 1992 kuin nykyäänkin. Ydinvoima-asiassa hänet tosin on pakotettu ruotuun viisaampien ansiosta. - raipu
sähkö Suomessa lienee Euroopan halvinta
- Waka Wanha Wäinämöinen
Suomessa sähkön hinnan nousu on ollut nopeinta koko Euroopassa.
- Niilo Pelimanni
Matti Vanhanen on esimerkki poliitikosta, joka ei ole tehnyt päivääkään rehellistä työtä. Tyypistä näkee koko ajan, että hän ei ymmärrä mitä ympärillä tapahtuu ja missä mennään.
Ei Vanhasta kukaan ole hengen jättiläiseksi väittänytkään. Enemmän hän on tällainen ressukka. Se on näkynyt myös hänen seksiseikkailuissaan, joista kepu nyt on tullut kuuluisaksi.- paljon raukkoja
täällä jotka pelkäävät vanhasen menestystä, kokoomuslaisia, perssuomalaisia itsenäisyyspuoluelaisia.Joten jättäkää näitä äänestämättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761530
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.96736En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48536
- 126536
- 37526
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50518Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25483