Kirsi 37 vee, Upea!

Onko jollain jotain oikeaa tietoa tästä kauniista naisesta, eikä vain kateellisten panettelua? Tottakai noin viehättävä nainen voi osallistua Idols-kisaan! Jos löytyisi joku komea mies, joka löisi jalat alta kaikilta naisilta, niin tietenkin hänestäkin olisi idoliksi, vaikka ikä ylittyisikin.
Miten Kirsiä voi tyhmäksi sanoa, jos hänellä on kaikki idoliksi tarvittavat avut, vaikka ikä vähän yli menikin. Todennäköisesti osaa laulaakin, koska oli jo keikkaa tehnyt monta vuotta. Harmi, ettei saanut kuulla laulua.
81758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

itseään kun tietää, että yläikäraja on 30! Ja muija on kuitenkin melkein 40!! Humppaosastolle tullainen kuuluu..

Äänestä
  • hienoa päätelmää... Kun ylität 30 vuotta, niin alat kuuntelemaan humppaa. No, se on sinun valintasi.

    Ikärajat ovat selkeät, eikä niistä tarvitse joustaa kenenkään takia.

    Äänestä

  • vastaa vain jos on asiaa.

    Äänestä

Kuulemma Nivalasta.

Äänestä

Jos ikäraja on Idolseihin 30 v, niin minkä takia osallistuu joku 37 v, lukihäiriökö vai mikä? ei pelkällä kauniilla ulkonäöllä joka paikkaan pääse :D jatkais vaan niitä mallinhommia siihen on hyvät edellytykset :D noita ammatinvaihtajia kans riittää joka saralta...muka laulajaksi,,,,


Ari ja Anne finaaliin....

Äänestä
  • Sori Anna ja Ari noin nyt meni oiken :)

    Äänestä

  • ei taida nykyiset hommat enää sujua kun, hakee tai yrittää hakea huomiota nuorille tarkoitetusta kisasta. Pelkkää huomion ja itseään tunnetuksi tuomisen hakua. Lapsellinen!!!

    Äänestä

  • kipee kirjoitti:

    ei taida nykyiset hommat enää sujua kun, hakee tai yrittää hakea huomiota nuorille tarkoitetusta kisasta. Pelkkää huomion ja itseään tunnetuksi tuomisen hakua. Lapsellinen!!!

    Onneksi tuomarit olivat fiksuja ja pistivät muijan pihalle
    ilman mahdollisuutta laulamiseen. Oli ihan selvästi vain hakemassa
    huomiota itselleen, tai sitten on niin yksinkertainen, ettei
    ymmärrä mitä 16-30v tarkoittaa. Etsiköön itselleen sopivamman
    kisan, eikä yrittäisi tyrkyttää itseään vääriin paikkoihin.

    Kyllähän sen toki ymmärtää, että jos toimeentulo on mallin
    hommista kiinni, niin tuossa iässä alkaa jo ahdistamaan
    kun nuoremmat ja kauniimmat vie keikat ja itse alkaa rupsahtamaan.
    Ikääntyminen kun ei säästä ketään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lisää taustatietoa kirjoitti:

Onko jollain jotain oikeaa tietoa tästä kauniista naisesta, eikä vain kateellisten panettelua? Tottakai noin viehättävä nainen voi osallistua Idols-kisaan! Jos löytyisi joku komea mies, joka löisi jalat alta kaikilta naisilta, niin tietenkin hänestäkin olisi idoliksi, vaikka ikä ylittyisikin.
Miten Kirsiä voi tyhmäksi sanoa, jos hänellä on kaikki idoliksi tarvittavat avut, vaikka ikä vähän yli menikin. Todennäköisesti osaa laulaakin, koska oli jo keikkaa tehnyt monta vuotta. Harmi, ettei saanut kuulla laulua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu